POTVRZENÁ ÚČAST 2022                      

Doprava na kole

Vchod do areálu Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR se nachází přímo u mezinárodní cyklistické trasy č. 5 vedoucí Poodřím a u žluté turistické trasy, která je vhodná i pro cyklisty. Kolo je tak ideálním dopravním prostředkem, s nímž se lze vyhnout očekávaným komplikacím na silnicích. V úsecích, které prochází CHKO Poodří, mějte na paměti, že se budete pohybovat mimořádně hodnotným územím. Respektujte prosím zákazy a nařízení platné v chráněných krajinných oblastech. Chovejte se prosím k přírodě ohleduplně.

Čtěte více: 

Přibližná vzdálenost do areálu:

  • z Polanky 12 km / cca 40 min.
  • ze Svinova 17 km / cca 60 min.
  • z Ostravy-Jih 18 km / cca 60 min.
  • z centra Ostravy 25 km / cca 90 min.

Do areálu akce je vstup s jízdním kolem zakázán!

Na zmíněné cyklostezce č. 5 též se budou vyskytovat hlídky Městské policie Ostrava, které budou radit s trasou, v případě potřeby i zajišťovat základní zdravotní dozor. Městská policie bude rovněž u areálu provozovat tři bezplatné kolárny s kapacitou více než 10 000 kol, kam budou moci cyklisté uschovat svá kola. Ty se budou nacházet u všech vstupů do areálu. Vstup do areálu s jízdním kolem nebude umožněn. Dbejte prosím zvýšene opatrnosti vzhledem k zvýšenému provozu na komunikacích. Kolárny neslouží jako úschovna zvířat či zbraní.

Zároveň nabádáme cyklisty k dodržování obecně známých pravidel pro jejich bezpečnost, včetně užívání přileb, u dětí povinných, a případných reflexních vest.

Stejně jako v minulých letech cyklista i letos své jízdní kolo umístí do připraveného stojanu a uschová všechny jednoduše demontovatelné části, např. světla či kapsy. Za případnou ztrátu těchto věcí na jízdním kole neručíme. Jízdní kolo si do připraveného stojanu umístí sám cyklista. Strážník cyklistu jen doprovodí na místo a opíše si iniciály na štítky z občanského průkazu. Pokud cyklista ztratí štítek ke kolu, bude muset vyčkat až do vydání posledního kola, následně mu bude zbylé kolo předáno po sepsání předávacího protokolu. Bez občanského průkazu jízdní kola neuschováme.

Provozní řád kolárny Městské policie Ostrava na Dnech NATO v Ostravě & Dnech Vzdušných sil AČR

Šťastnou cestu
na Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil Armády České republiky
i zpět!

Speciální partner

Partneři

TITULÁRNÍ PODPORA
HLAVNÍ PODPORA
GENERÁLNÍ PARTNER
Saab AG
EXKLUZIVNÍ PARTNER
Škoda Auto
SPECIÁLNÍ PARTNER
PODPORA
HLAVNÍ PARTNER
HLAVNÍ PRODUKTOVÝ PARTNER
HLAVNÍ MARKETINGOVÝ PARTNER
OFICIÁLNÍ TECHNICKÁ PODPORA
Audiopro