POTVRZENÁ ÚČAST 2020        

Zprávy

DOPRAVA: Na Dny NATO s vlaky Českých drah i autobusy ARRIVA MORAVA

29.08.2018, 08:42

Oficiální dopravci Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR, národní dopravce České dráhy, a.s. a ARRIVA MORAVA, a.s., již tradičně zajistí pohodlnou dopravu až na místo konání akce, a pomohou se tak vyhnout každoročním dopravním komplikacím na silnicích. Návštěvníci budou moci též využít cyklistických i pěších tras pro cestu do areálu. 

Posílené vlaky ČD, a to včetně kategorie SuperCity, budou mimořádně zastavovat ve Studénce, odkud ARRIVA MORAVA nabídne kyvadlovou autobusovou dopravu se zpáteční jízdenkou za zvýhodněnou cenu do obce Albrechtičky, kde bude končit 1,3 km od vstupu do areálu akce.

ČD také zajistí oblíbené speciální dálkové vlaky z Prahy, Brna a Olomouce až do Mošnova, kam zamíří rovněž velké množství speciálních regionálních vlaků na trati (Bohumín)-Ostrava-Mošnov, Ostrava Airport. Zde budou zastavovat jak pravidelné spoje, tak speciální vlaky označené „Dny NATO“, včetně povinně místenkového vlaku typu railjet. Od vlakové stanice vede do místa konání akce tři kilometry dlouhá pěší trasa.

Směrem z Ostravy na letiště pak pojedou kyvadlově autobusy ARRIVA MORAVA na trase Ostrava ÚAN - Hrabůvka,Poliklinika - Dubina, zastávka Václava Jiřikovského - Petřvald, Petřvaldík, z něhož do místa konání akce vede značená pěší trasa o délce přibližně 900 m. Jízdenky, včetně cenově zvýhodněné zpáteční, bude možné zakoupit přímo u řidiče v autobusech.

TIP: Jízdní řád mimořádných vlaků

Kromě autobusové dopravy bude možné ze Studénky využít také jednu ze dvou turisticky značených tras, z nichž obě jsou vhodné jak pro pěší, tak pro cyklisty. Na obou trasách vedoucích Chráněnou krajinnou oblastí Poodří budou v úseku Studénka – Albrechtičky připraveni členové stráže přírody na zodpovídání dotazů. Při této cestě prosím respektujte, že se nacházíte v přírodně cenné oblasti, zejména po sobě nezanechávejte odpad.

Pro návštěvníky mířící na akci na kole budou u všech třech vstupů do areálu opět připraveny bezplatné kolárny o kapacitě více než 10 000 kol. Tyto kolárny budou k dispozici již od 7:00 a budou hlídané Městskou policií Ostrava, která také tradičně vyšle své hlídky na mezinárodní cyklistickou trasu, tzv. Jantarovou stezku, jež vede z Krakova přes Ostravu až do Vídně a míjí areál letiště.

Podrobné informace o jednotlivých způsobech dopravy naleznete zde.

Na viděnou
na Dnech NATO v Ostravě
& Dnech Vzdušných sil Armády České republiky!

Generálním partnerem Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR je společnost
AERO Vodochody AEROSPACE a.s.


Partnerský stát

Special Partner Nation

Partneři

TITULÁRNÍ PODPORA
Moravskoslezský kraj
HLAVNÍ PODPORA
GENERÁLNÍ PARTNER
Saab AG
EXKLUZIVNÍ PARTNER
Škoda Auto
SPECIÁLNÍ PARTNER
PODPORA
HLAVNÍ STRATEGICKÝ PARTNER
LOM Praha
HLAVNÍ PARTNER
HLAVNÍ PRODUKTOVÝ PARTNER
Radegast
HLAVNÍ MARKETINGOVÝ PARTNER
OFICIÁLNÍ TECHNICKÁ PODPORA
Audiopro
MARKETINGOVÝ PARTNER

VŠB - TUO