POTVRZENÁ ÚČAST 2020          

Zprávy

Jaké budou XX. Dny NATO? Zážitek pro diváky!

17.08.2020, 12:46

Přípravy na letošní Dny NATO v Ostravě &  Dny Vzdušných sil AČR vstupují do poslední fáze a bez nadsázky můžeme říct, že jubilejní dvacátý ročník bude opravdu výjimečný. Podle motta „pro diváky, bez návštěvníků“ akce živě nabídne tradiční i premiérové ukázky armádních a bezpečnostních složek, které budete moci sledovat v pohodlí svých domovů.

V uplynulých týdnech jsme záměrně omezili naši komunikaci, abychom mohli zhruba měsíc před akcí přijít s co nejúplnějšími informacemi. O to více úsilí jsme věnovali tomu, aby se tento ročník Dnů NATO mohl uskutečnit v distanční podobě a aby v tomto pojetí nabídl všem sledujícím co nejsilnější zážitek.

„Vývoj epidemiologické situace v České republice a v Moravskoslezském kraji bohužel ukázal, že opravdu není možné plánovat akci pro návštěvníky. Mrzí nás to, snažili jsme se pro to udělat maximum, ale bezpečnost pro nás vždy byla a bude prvořadá,“ uvádí Zbyněk Pavlačík, předseda Jagello 2000 a hlavní organizátor Dnů NATO v Ostravě. „Uskutečnit Dny NATO v Ostravě tímto způsobem bylo naším nejtěžším rozhodnutím za celých 20 let konání této akce. Jedním z nejsilnějších argumentů byl ale fakt, že ji každoročně živě sleduje na 300 tisíc lidí v přímém přenosu České televize a další tisíce prostřednictvím dalších médií. Dny NATO se tak uskuteční v podobném režimu jako současné sportovní a jiné akce." 

„Počínaje tiskovou konferencí, jež se uskuteční tento pátek 21. srpna, začneme zveřejňovat více podrobností jak o programu, tak o chystaných způsobech přenosu a plánovaných prostředcích,“ dodává Pavlačík. „Dobrou zprávou však je, že ani zpřísněná opatření akci tak, jak ji chystáme, neohrozí. S našimi partnery usilujeme o to, abychom všem divákům zajistili co nejlepší podmínky. Slibně se vyvíjí jednání o využití technologie, která nikdy nebyla takto na žádné akci pro veřejnost využita.“

Svá vystoupení na akci potvrdili všichni tradiční čeští účastníci, kteří chystají atraktivní pozemní dynamické ukázky, o letový program se pak kromě českých vzdušných sil postarají i zahraniční letectva. Žádná z ukázek přitom nebude promítána ze záznamu a vše bude probíhat živě v areálu. Součástí programu, jenž je již nyní zcela zaplněn, bude i několik atraktivních novinek, u nichž by ani záznam nebyl možný, a tak i letos bude stát za to sledovat největší bezpečnostní akci v Evropě.

Generálním partnerem Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR je společnost
Saab AB


Partnerský stát

Special Partner Nation

Záštita

Otázky a odpovědi

Partneři

TITULÁRNÍ PODPORA
HLAVNÍ PODPORA
GENERÁLNÍ PARTNER
Saab AG
EXKLUZIVNÍ PARTNER
Škoda Auto
PODPORA
HLAVNÍ PARTNER
HLAVNÍ PRODUKTOVÝ PARTNER
Radegast
HLAVNÍ MARKETINGOVÝ PARTNER
OFICIÁLNÍ TECHNICKÁ PODPORA
Audiopro
HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
Česká televize
MARKETINGOVÝ PARTNER