POTVRZENÁ ÚČAST 2020          

Zprávy

Na Dnech NATO budou oceněni ti, kteří nás chrání

21.08.2020, 16:14

Významnou součástí víkendového programu Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil Armády České republiky bude slavnostní ocenění příslušníků integrovaného záchranného systému a bezpečnostních sborů, kteří se v jarních měsících za nouzového stavu významně podíleli na zvládnutí koronavirové krize.

Pandemie covid-19, která do České republiky dorazila v březnu letošního roku, znamenala vysokou zátěž nároky nejen pro zdravotnický systém, ale i armádu, složky IZS, hygienické stanice, městské policisty, celníky a další složky. Na ceremonii s podtitulem „Poděkování těm, kteří nás chrání“, která se uskuteční v rámci víkendového programu, celkem tisícovka jejich příslušníků převezme pamětní odznaky z rukou nejvyšších představitelů Vlády ČR.

„V úzké koordinaci s Ministerstvem obrany ČR a Ministerstvem vnitra ČR bychom chtěli touto formou poděkovat zástupcům všech, kteří s nemocí bojovali v první linii,“ uvádí Zbyněk Pavlačík, předseda Jagello 2000. „Jsme poctěni tím, že tato ceremonie proběhne na naší akci, protože se jedná zároveň o tradičními účastníky Dnů NATO v Ostravě. Nemohli bychom to však uskutečnit bez podpory našich partnerů, především Moravskoslezského kraje a statutárního města Ostrava.“ 

“Chceme poděkovat za to, co pro nás udělali během pandemie a možná ještě budou muset udělat,” prohlásil hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

V sobotu převezme ocenění 500 příslušníků Armády ČR, Vězeňské služby ČR, Celní správy ČR a Městské policie Ostrava, a v neděli pak 500 členů Policie ČR, Hasičského záchranného sboru ČR, hygienických stanic a zdravotnické záchranné služby.

Ti pak zároveň budou moci jako součást poděkování po ceremonii sledovat program přímo na místě.

Generálním partnerem Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR je společnost
Saab AB


Partnerský stát

Special Partner Nation

Záštita

Otázky a odpovědi

Partneři

TITULÁRNÍ PODPORA
HLAVNÍ PODPORA
GENERÁLNÍ PARTNER
Saab AG
EXKLUZIVNÍ PARTNER
Škoda Auto
PODPORA
HLAVNÍ PARTNER
HLAVNÍ PRODUKTOVÝ PARTNER
Radegast
HLAVNÍ MARKETINGOVÝ PARTNER
OFICIÁLNÍ TECHNICKÁ PODPORA
Audiopro
HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
Česká televize
MARKETINGOVÝ PARTNER