POTVRZENÁ ÚČAST 2020   

Zprávy

Své produkty představí firmy holdingu CZECHOSLOVAK GROUP a TATRA TRUCKS

11.09.2019, 13:40

Na letošních Dnech NATO v Ostravě & Dnech Vzdušných sil AČR ani letos nebudou chybět společnosti patřící do holdingu CZECHOSLOVAK GROUP a automobilka TATRA TRUCKS, které jsou speciálními partnery akce. Návštěvníkům i zástupcům z řad armády představí nejnovější vojenskou i speciální techniku.

Na mošnovském letišti se nepředstavují pouze ozbrojené a bezpečnostní složky České republiky a partnerských zemí, ale rovněž firmy českého a zahraničního obranného průmyslu. K největším vystavovatelům už tradičně patří firmy holdingu CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) a automobilka TATRA TRUCKS.

„Dnů NATO v Ostravě se firmy holdingu CSG a společnost TATRA TRUCKS účastní už mnoho let a tuto akci vnímáme jako prestižní záležitost, o čemž mimo jiné svědčí i to, že jsme jejími speciálními partnery. Dny NATO nám totiž dávají možnost seznámit odborníky i širokou veřejnost s výsledky naší práce. Můžeme jim ukázat, že český obranný průmysl, jehož významnou část tvoříme, se může srovnávat se zahraničím a že naše obranné systémy i vozidla patří k technologické špičce,“ řekl Lukáš Novotný, vedoucí marketingu holdingu CSG.

Kopřivnická automobilka bude vystavovat nejnovější provedení vojenského nákladního automobilu TATRA TACTIC, který se v Česku poprvé představil na květnovém veletrhu IDET 2019. Dále budou k vidění vojenské speciály TATRA FORCE v provedení podvozku 4x4 a 6x6, TATRA PHOENIX 8x8 a pancéřovaný hasičský speciál TATRA FORCE 8x8 nazývaný Titan. Nebude chybět ani Tomáš Tomeček a jeho soutěžní Tatra T 815, se kterou úspěšně reprezentuje Česko v afrických dálkových soutěžích.

EXCALIBUR ARMY na Dny NATO v Ostravě přiveze obrněný vůz PATRIOT II, který měl rovněž premiéru na letošní výstavě IDET, kde získal i prestižní ocenění Zlatý IDET. Velmi zajímavými exponáty budou nová vozidla Pandur II CZ ve speciální velitelské a spojovací verzi společně s polním velitelským stanovištěm vyvinuté a vyrobené v podniku TATRA DEFENCE VEHICLE pro Armádu České republiky. 

Společnost RETIA bude na letošních Dnech NATO vystavovat novinku v podobě prvního českého 3D radaru ReGUARD, jenž měl rovněž premiéru na IDETu. Dále bude k vidění speciální přenosný radar ReTWis 5, který umožňuje detekci živých osob za pevnými nekovovými překážkami. Další pardubická společnost ELDIS bude prezentovat své portfolio aktivních radarů a systémů, které jsou určeny pro řízení letového provozu a provozu na letištích.

Další společnost patřící do holdingu CSG – EUROPEAN AIR SERVICES – do výčtu vystavovaných exponátů přispěje vrtulníky MD-500E, Bell 206 a AS-355N, které podnik využívá k výcviku pilotů svých zákazníků. Návštěvníci Dnů NATO budou mít možnost se na jejich palubě svézt v rámci vyhlídkových letů pro veřejnost. 
 

Na viděnou
na Dnech NATO v Ostravě
& Dnech Vzdušných sil Armády České republiky!

Generálním partnerem Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR je společnost
AERO Vodochody AEROSPACE a.s.


Partneři

TITULÁRNÍ PODPORA
Moravskoslezský kraj
HLAVNÍ PODPORA
EXKLUZIVNÍ PARTNER
Škoda Auto
SPECIÁLNÍ PARTNER
PODPORA
HLAVNÍ STRATEGICKÝ PARTNER
LOM Praha
HLAVNÍ PARTNER
HLAVNÍ PRODUKTOVÝ PARTNER
Radegast
HLAVNÍ MARKETINGOVÝ PARTNER
Boels Rental
OFICIÁLNÍ TECHNICKÁ PODPORA
Audiopro
MARKETINGOVÝ PARTNER

VŠB - TUO