Dny NATO v Ostravě & Dny vzdušných sil AČR

POTVRZENÁ ÚČAST 2018   6x PC-9M (D) 1x AS365 (S); 1x C-27 (S); 2x L-39 (S)

Pro návštěvníky

Pro partnery

Pro média

Zprávy

Zástupci Jagello 2000 poděkovali veliteli základny za účast A-400M

07.12.2016, 16:46

Velitel základny německého letectva ve Wunstorfu plukovník Ludger Bette přijal představitele Jagello 2000, hlavního organizátora Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR. Ti mu tak mohli osobně poděkovat za premiérové představení dopravního letounu A-400M Atlas ve střední a východní Evropě, které se uskutečnilo právě v září na Letišti Leoše Janáčka Ostrava.

A-400M Atlas je nejmodernějším evropským dopravním letadlem, které vyrábí konsorcium Airbus. Stroj, jenž byl jednou z hlavních hvězd Dnů NATO, patří 62. křídlu dopravního letectva německé Luftwaffe sídlící právě ve Wunstorfu a byl rovněž, minimálně co do rozměru, největším příspěvkem v prezentaci Německa jako speciálního partnerského státu akce.

Předseda Jagello 2000 Zbyněk Pavlačík jako poděkování a na připomenutí této události věnoval plukovníku Bettemu kresbu zachycující A-400M společně s Eurofighterem Typhoon, který byl dalším významným zástupcem německého letectva na Dnech NATO v Ostravě & Dnech Vzdušných sil AČR a který na Mošnově předvedl svou jedinou letošní letovou ukázku mimo území Německa.

Zástupci Jagello 2000 si mohli na základně prohlédnout i dva z pěti letounů A-400M, které má v současnosti Německo ve výzbroji, "ostravský" s registračním číslem 5404 však v hangáru nezastihli.

 

Generálním partnerem Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR je společnost
SAAB Czech s.r.o.Počet online uživatelů: 52

 


Audiopro

Letiště Ostrava a.s.

CEVRO Institut

Aeromedia

Kagero Publishing