Dny NATO v Ostravě & Dny vzdušných sil AČR

POTVRZENÁ ÚČAST 2018   6x PC-9M (D) 1x AS365 (S); 1x C-27 (S); 2x L-39 (S)

Pro návštěvníky

Pro partnery

Pro média

Zprávy

Zůstaňte ve středu dění díky naší mobilní aplikaci

05.09.2017, 10:39

Již čtvrtým rokem můžete být o aktuálním dění na Dnech NATO v Ostravě & Dnech Vzdušných sil AČR neustále v obraze, a to díky naší mobilní aplikaci pro chytré telefony. S její pomocí zjistíte přílety i odlety účastníků, rychle se zorientujete v programu jednotlivých dynamických ukázek nebo si vyhledáte potřebné informace o dopravě na místo i z místa akce.

Tato intuitivní aplikace uživatelům poskytne přehledný interaktivní program Dnů NATO v jejich mobilu či tabletu. Na základě barevného odlišení jednotlivých položek programu například rychle poznáte, zda bude následovat dynamická ukázka letecká, pozemní či kombinovaná. Popisek s vlajkami zároveň napoví, s jakou konkrétní technikou se jednotlivé země představí, po kliknutí na položku v programu si pak můžete o dané ukázce přečíst stručné informace.

Aplikace dále poskytne možnosti přepínání mezi přílety, jednotlivými dny víkendového programu a odlety. Aplikace tak pokrývá celkem pět dnů od čtvrtku do pondělí. Podobně jako v předchozích letech budou správci s obsahem aplikace také pracovat přímo během konání akce. Návštěvníci se tak mohou ihned dozvědět, jaká ukázka byla případně přesunuta či zrušena, což bude označeno červeně.

„Aplikace si v průběhu let získala velkou oblibu mezi návštěvníky, kteří tak jsou neustále v obraze, co se v danou chvíli děje. Přispívá k tomu fakt, že je aplikace propojena s řízením dynamických ukázek a neustále zobrazuje aktuální situaci. Například v loňském roce si tuto aplikaci nainstaloval každý 14. návštěvník,“ vyzdvihuje Ivan Zít, manažer informačních technologií na akci.

K dispozici budou mít uživatelé informace o dopravě na místo a z místa akce, mapu areálu nebo kde vyhledat lékařskou pomoc, občerstvení či toalety. Budou se do ní načítat rovněž veškeré články, které jsou publikovány na webových stránkách www.natodays.cz. Navíc může být aplikace využita pro komunikaci aktuálních sdělení například o ztracených dětech či návštěvnosti akce. Zahraniční návštěvníky určitě potěší, že celá aplikace je rovněž v angličtině, přičemž jazyk se přepíná automaticky podle nastavení telefonu.

Mobilní aplikace pro letošní ročník Dnů NATO je již nyní zdarma ke stažení pro systémy Android v obchodu Google Play a pro iOS v Apple Store. Návštěvníci, kteří vlastní mobilní telefon s Androidem a mají mobilní aplikaci staženou již z loňského roku, si ji navíc nemusí znovu stahovat, nýbrž postačí pouze její aktualizace. Majitelé s jinými operačními systémy pak mohou sledovat mobilní verzi webových stránek m.natodays.cz, na kterých se bude zobrazovat stejný program. Návštěvníci Dnů NATO, kteří nevlastní chytré telefony, si mohou tištěný program zakoupit v informačních stáncích, ovšem pochopitelně bez aktuálních změn.

V neposlední řadě dojde ze strany operátorů k posílení mobilních signálů v okolí mošnovského letiště, a to z důvodu zvýšeného využití hlasových i datových přenosů ze strany návštěvníků. 

Na viděnou
na Dnech NATO v Ostravě
& Dnech Vzdušných sil Armády České republiky!

Generálním partnerem Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR je společnost
AERO Vodochody AEROSPACE a.s.Počet online uživatelů: 56

 


Audiopro

Letiště Ostrava a.s.

CEVRO Institut

Aeromedia

Kagero Publishing