POTVRZENÁ ÚČAST 2024         

Zprávy

Obří letouny, stíhačky i vrtulníky: Luftwaffe se představí ve vzduchu i na zemi

13.06.2024, 19:26

Velkolepou prezentaci své techniky pro letošní ročník Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR chystá německé letectvo. V rámci prezentace speciálního partnerského státu Německo nabídne i premiérovou statickou ukázku mezinárodního tankeru A330 MRTT.


Chorvatská Křídla bouře hlásí návrat po šesti letech

30.05.2024, 10:55

Svou druhou účast na Dnech NATO v Ostravě & Dnech Vzdušných sil AČR zažije chorvatská akrobatická skupina Křídla bouře (chorvatsky Krila Oluje). Návštěvníci se tak i letos mohou těšit na sladěné vystoupení šesti cvičných letounů PC-9M.


NATO je součástí mé DNA // Humans of NATO Days

19.05.2024, 08:54

Ukázka letounu F-35B Lightning Královského letectva na Dnech NATO v Ostravě & Dnech Vzdušných sil AČR byla vůbec první ukázkou této verze na evropském kontinentu. V kokpitu letadla seděl Tim Flatman, velitel 207. letky ze základny v RAF Marham. Tato letka je britskou operační konverzní jednotkou pro letouny F-35 Lightning, v níž působí společně příslušníci Královského letectva a Královského námořnictva.
Velitel Tim Flatman je u námořnictva 26 let, původně chtěl ale pilotovat vrtulníky. Jak se ale dostal k ozbrojeným silám a co ho na létání nejvíc baví? A jaké to je přistát na letadlové lodi?


Švýcarská Super Puma se po třech letech vrací s efektní show

16.05.2024, 11:08

Po třetí budou mít možnost návštěvníci Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR vidět nad Letištěm Leoše Janáčka Ostrava atraktivní ukázku švýcarského Super Puma Display Teamu.


Z Francie přiletí na svou premiéru Mustang X Ray Demo Team

02.05.2024, 10:57

Řady zahraničních účastníků letošních Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR rozšiřuje Francie. Návštěvníci akce se mohou těšit na premiéru mladého Mustang X Ray Demo Teamu, který zároveň na mošnovském letišti poprvé představí cvičné letouny PC-21.


Bez logistů by nebyly ani Dny NATO // Humans of NATO Days

21.04.2024, 08:17

Nadporučík Ondřej Brázda slouží u 143. zásobovacího praporu v Lipníku nad Bečvou. Ukázku jako takovou na Dnech NATO jeho jednotka sice nemá, ale i tak je výsledek jejich práce vidět všude kolem – právě díky armádním logistům z velké části vyroste areál akce do podoby, v jaké ji pak vidí návštěvníci. Jak dlouho to ale trvá a kolik je na to potřeba lidí? Jestli chcete vědět něco víc o zákulisí příprav největší bezpečnostní show v Evropě, tenhle rozhovor si nenechte ujít. 


Létající luxus Falcon 7X se poprvé ukáže veřejnosti na Dnech NATO

18.04.2024, 11:04

Na Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil AČR přiletí letoun Falcon 7X v belgických barvách. Na Letišti Leoše Janáčka Ostrava se tento stroj premiérově představí na statické ukázce.


Odměnou jsou šťastné výrazy dětí a návštěvníků // Humans of NATO Days

07.04.2024, 08:35

Sedm let se podílí na organizaci Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR. Je hlavním koordinátorem činnosti Armády České republiky na akci a velmi stěží by mohla celá akce bez jeho přispění proběhnout. Jak se mu líbily loňské Dny NATO, co konkrétně na akci dělá a jak dlouho trvá příprava této akce? Nejen na tyto otázky odpoví praporčík Milan Procházka z odboru plánování Velitelství vzdušných sil.


Stát se pilotem byl můj dětský sen // Humans of NATO Days

17.03.2024, 18:54

Pro kapitána Vasileiose Ntintise z řeckého letectva to byla první návštěva České republiky a první účast na Dnech NATO v Ostravě & Dnech Vzdušných sil AČR. V roce 2013 byl přidělen jako instruktor pilotů na  T-6A Texan II, sám má nalétáno více než 2 150 hodin. Jak probíhá výcvik řeckých pilotů? Jak se mu Dny NATO líbily? A jak vypadá jeho běžný pracovní den? Čtěte dál.


Do role partnerského státu se po osmi letech vrací Německo 

11.03.2024, 17:45

Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil AČR pokračují s konceptem speciálního partnerského státu, který nabízí rozsáhlou prezentaci vybrané země. Pro rok 2024 se touto zemí stane Německo, jehož obranné a bezpečnostní složky se plánují na mošnovském letišti představit opravdu ve velkém stylu.


Strana: [1] 2

Speciální partner

Partneři

GENERÁLNÍ PARTNER
Lockheed Martin
EXKLUZIVNÍ PARTNER
Škoda Auto
SPECIÁLNÍ PARTNER
PODPORA
HLAVNÍ PARTNER
HLAVNÍ PRODUKTOVÝ PARTNER
Radegast
OFICIÁLNÍ TECHNICKÁ PODPORA
Audiopro