POTVRZENÁ ÚČAST 2020          

Zprávy

Jubilejní dvacáté Dny NATO, evropský experiment s velkým úspěchem

01.10.2020, 15:49

Jedna z nejnavštěvovanějších akcí v České republice, Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil Armády České republiky, se letos kvůli koronavirové krizi odehrály poprvé bez návštěvníků, ale zato s velkým diváckým ohlasem. Od počátku její přípravy šlo o experiment evropského rozsahu, se kterým neměl doposud nikdo zkušenost. Organizátoři i odborná veřejnost hovoří o velkém úspěchu, protože akci vidělo v přímém přenosu přes 900 tisíc diváků.


Jak těžké je být pilotem? ptali se nejčastěji studenti

24.09.2020, 11:02

Že Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil AČR nejsou jen o leteckých a pozemních ukázkách dokazuje i každoroční doprovodný program. Ten byl sice o něco skromnější, tradiční besedy s americkými piloty na moravskoslezských školách se ale povedlo uskutečnit i letos. A zájem studentů byl velký.


Jubilejní Dny NATO v Ostravě ve výjimečné situaci obstály

20.09.2020, 19:28

Letošní 20. Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil Armády České republiky byly mimořádné. Na rozdíl od většiny podobných akcí v zahraničí, které se letos kvůli situaci s koronavirem nekonaly, umožnily Dny NATO v Ostravě zažít divákům díky moderním technologiím zprostředkovaný zážitek z programu jubilejního ročníku akce.  Letošními tématy byly 75 let od ukončení 2. světové války, 15 let letounů JAS-39 Gripen v českých službách a poděkování příslušníkům bezpečnostních sborů a Integrovaného záchranného systému za jejich úsilí během jarní koronavirové krize. Program se v maximální možné míře zaměřil na dynamické ukázky.


První den dvacátých Dnů NATO v Ostravě se vydařil

19.09.2020, 18:42

Sobotní program dvacátého ročníku Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil Armády České republiky proběhl ve znamení díků ozbrojeným složkám za jejich nasazení v době koronavirové krize. Nastoupeným jednotkám Armády České republiky, Celní správy, Vězeňské služby a Městské policie Ostrava poděkoval předseda vlády České republiky, Andrej Babiš. I přes fakt, že se akce nemohli letos účastnit návštěvníci, měli její příznivci možnost shlédnout prostřednictvím České televize, portálu iDnes.cz a sociálních sítí, atraktivní čtyřhodinový program dynamických ukázek v příjemném podzimním počasí.


Průlet legendárních MiGů-29 doplní program Dnů NATO

18.09.2020, 14:14

Slovensko a jejich vzdušné síly patří k tradičním účastníkům Dnů NATO v Ostravě & Dnech Vzdušných sil AČR. Ani letos tak nevynechají a předvedou své legendární stíhače MiG-29 během průletu nad letištěm v Mošnově.


Mezinárodní průlet oslaví 15 let Gripenů ve službách AČR

18.09.2020, 12:12

V srpnu 2005 přistály na letišti v Čáslavi poslední dva ze 14 letounů JAS-39 Gripen. Tyto stíhací letouny z produkce firmy Saab, generálního partnera Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR, výrazně zvýšily schopnosti českého letectva, v jehož výzbroji nahradily dosluhující sovětské stíhačky MiG-21. Toto 15. výročí připomene společný průlet letounů Gripen v barvách českého, švédského a maďarského letectva. 


L-39NG se představí při průletu nad mošnovským letištěm

18.09.2020, 08:22

Největší český letecký výrobce Aero Vodochody na Dnech NATO v Ostravě & Dnech Vzdušných sil AČR tradičně představuje svoje vojenské letouny i novinky z vývoje a výroby. Nejinak tomu bude i v letošním roce.


Návrat dvou králů: Kardoš a Šonka vystoupí znovu na Dnech NATO!

17.09.2020, 11:48

Oceňovaná dvojice českých pilotů i letos předvede své unikátní vystoupení na Dnech NATO v Ostravě & Dnech Vzdušných sil AČR. Diváci se tak mohou těšit na ukázku prvotřídní pilotáže v podání Iva Kardoše, majora českého letectva na JAS-39 Gripen, a Martina Šonky, leteckého akrobata na speciálu Extra 300. Ukázka se koná díky podpoře společnosti Saab, která je navíc generálním partnerem akce.


Německý velikán A400M bude simulovat tankování za letu

17.09.2020, 08:15

Již potřetí se na Dnech NATO v Ostravě & Dnech Vzdušných sil AČR představí transportní letoun Airbus A400M Atlas. Pro tento rok si německé letectvo připravilo dvě speciální ukázky, během které bude Atlas simulovat doplňování paliva za letu dvojicí českých Gripenů a poté sám bude demonstrovat své letové schopnosti.


Moderní Public Address systém od společnosti MESIT

16.09.2020, 20:12

MESIT (společnost skupiny OMNIPOL) je dlouholetým výrobcem prostředků taktické komunikace a spolehlivým partnerem Armády České republiky. Vyrábí a dodává ucelené řešení v podobě radiostanic a vozidlových interkomů včetně vlastních náhlavních hovorových souprav. Využívá své zkušenosti s vlastním vývojem produktů pro obrannou techniku a uvádí na trh systém pro hlasité oslovení okolí vozidla, Exterkom VICM 300, který reaguje na současné i budoucí potřeby vojenských operací.


Strana: [1] 2 3 4

Partnerský stát

Special Partner Nation

Záštita

Otázky a odpovědi

Partneři

TITULÁRNÍ PODPORA
HLAVNÍ PODPORA
GENERÁLNÍ PARTNER
Saab AG
EXKLUZIVNÍ PARTNER
Škoda Auto
PODPORA
HLAVNÍ PARTNER
HLAVNÍ PRODUKTOVÝ PARTNER
Radegast
HLAVNÍ MARKETINGOVÝ PARTNER
OFICIÁLNÍ TECHNICKÁ PODPORA
Audiopro
HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
Česká televize
MARKETINGOVÝ PARTNER