POTVRZENÁ ÚČAST 2021       2x A-400M (S+D), 1x EC-135 (D), 1x Bell 206 (S)              

Zprávy

Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil AČR 2021: na výbornou!

19.09.2021, 19:25

Na Letišti Leoše Janáčka dnes skončil 21. ročník Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR 2021, v mnoha oblastech byl opět unikátní. Po roční odmlce se jej účastnili i návštěvníci, kteří se poprvé za historii akce registrovali předem a současně validovali tzv. covidovou kompetenci. Největší bezpečnostní show v Evropě zahájila svou třetí dekádu existence ukázkou nejmodernějších technologií a jasně tím návštěvníkům nastínila další vývoj výzbroje armád.


Hromadný seskok za účasti IDF připomene spolupráci s Izraelem!

19.09.2021, 16:00

Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil AČR zažijí unikátní seskok výsadkářů z Armády ČR, Ozbrojených sil Slovenska a Izraelských obranných sil. Ten připomene spolupráci mezi těmito státy, jenž trvá přes 70 let, již od vzniku státu Izrael.


Po roku absence Dny NATO opět s návštěvníky

18.09.2021, 18:37

I přes ranní zamračenou oblohu v první den konaní Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR 2021 byl vidět na tváří návštěvníků akce úsměv. Po loňském roce, kdy z důvodů opatření proti covid-19 nemohla veřejnost akci navštívit, se letos otevřely brány návštěvníkům otevřely. Nad 21. ročníkem největší bezpečností show v Evropě zavlály vlajky osmnácti účastnických zemí a všichni přítomní na něm mohou najít to nejlepší, co na poli bezpečnosti lze spatřit. Hlavními hvězdami letošního ročníku jsou stroje F-35A Lightning II a MQ-9 Reaper, představující současnou špičku moderních technologií ve světě.


Zapojte se do návštěvnické fotosoutěže!

18.09.2021, 18:00

Navštívili jste letošní XXI. ročník Dnů NATO v Ostravě & XII. Dnů Vzdušných sil AČR a odnesli jste si z něj zajímavé fotografie? Pokud ano, ty nejlepší můžete zaslat do naší fotosoutěže a vyhrát upomínkové předměty akce a účastníků.


Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil AČR nabídnou tradiční show v netradiční době!

17.09.2021, 15:25

Dny NATO v Ostravě a Dny Vzdušných sil AČR přivítají návštěvníky atraktivními dynamickými a statickými ukázkami. Jako jedna z mála letošních akcí tohoto typu v Evropě budou po roce opět přístupné veřejnosti. Vzhledem k hygienickým opatřením je poprvé v historii akce ke vstupu potřebná vstupenka, s čímž se pojí i potřeba prokázání bezinfekčnosti.


Důležité - než vyrazíte

16.09.2021, 12:02

Na základě zkušeností z předchozích ročníků Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil Armády České republiky Vám opět přinášíme souhrn důležitých informací, které byste měli vědět ještě před tím, než vyrazíte do areálu akce. Letos je díky některým změnám tento přehled ještě důležitější.


Sobotní průlet: historie i současnost proudových letounů firmy Saab

15.09.2021, 15:47

 Jakožto speciální součást programu uzavře sobotní den průlet šestice proudových strojů z dílny společnosti Saab, generálního partnera Dnů NATO v Ostravě a Dnů Vzdušných sil AČR. Průletu se zúčastní letouny švédské historické letky Tunnan, Draken, Viggen i Gripeny všech evropských uživatelů.


Do Infocentra pro radu i pro tričko nebo magnetku

15.09.2021, 13:17

V areálu letošního ročníku Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR budou návštěvníkům k dispozici dva Infostánky, kde si budou moci zakoupit například různé upomínkové předměty. Oproti předchozím ročníkům nebude program v prodeji.


MQ-9 Reaper poprvé ve střední Evropě

15.09.2021, 09:17

Na letošních Dnech NATO v Ostravě & Dnech Vzdušných sil A bude vůbec poprvé k vidění na veřejné akci ve střední Evropě bezpilotní letoun MQ-9 Reaper amerického letectva. Vidět jej bude možné až do nedělního poledne, kdy začne jeho příprava na odlet z ČR.


Bell: Konvertoplán, lehké a bojové vrtulníky

14.09.2021, 17:30

Společnost Bell je významným výrobcem helikoptér a také jedním z hlavních partnerů Dnů NATO v Ostravě a Dnů vzdušných sil AČR. Letos na této akci bude přítomno několik strojů z produkce této firmy – helikoptéry Bell 206 a Bell 412 i konvertoplán V-22 Osprey. Na statické ukázce nebudou chybět ani UH-1Y Venom a AH-1Z Viper, jež mají do budoucna nahradit vrtulníky české armády.


Strana: [1] 2 3 4 5 6 7

Partnerský stát

Partneři

TITULÁRNÍ PODPORA
HLAVNÍ PODPORA
GENERÁLNÍ PARTNER
Saab AG
EXKLUZIVNÍ PARTNER
Škoda Auto
SPECIÁLNÍ PARTNER
PODPORA
HLAVNÍ PARTNER
HLAVNÍ PRODUKTOVÝ PARTNER
Radegast
HLAVNÍ MARKETINGOVÝ PARTNER
Revírní bratrská pojišťovna
OFICIÁLNÍ TECHNICKÁ PODPORA
Audiopro