POTVRZENÁ ÚČAST 2024     

Zprávy

Odměnou jsou šťastné výrazy dětí a návštěvníků // Humans of NATO Days

07.04.2024, 08:35

Sedm let se podílí na organizaci Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR. Je hlavním koordinátorem činnosti Armády České republiky na akci a velmi stěží by mohla celá akce bez jeho přispění proběhnout. Jak se mu líbily loňské Dny NATO, co konkrétně na akci dělá a jak dlouho trvá příprava této akce? Nejen na tyto otázky odpoví praporčík Milan Procházka z odboru plánování Velitelství vzdušných sil.


Stát se pilotem byl můj dětský sen // Humans of NATO Days

17.03.2024, 18:54

Pro kapitána Vasileiose Ntintise z řeckého letectva to byla první návštěva České republiky a první účast na Dnech NATO v Ostravě & Dnech Vzdušných sil AČR. V roce 2013 byl přidělen jako instruktor pilotů na  T-6A Texan II, sám má nalétáno více než 2 150 hodin. Jak probíhá výcvik řeckých pilotů? Jak se mu Dny NATO líbily? A jak vypadá jeho běžný pracovní den? Čtěte dál.


Do role partnerského státu se po osmi letech vrací Německo 

11.03.2024, 17:45

Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil AČR pokračují s konceptem speciálního partnerského státu, který nabízí rozsáhlou prezentaci vybrané země. Pro rok 2024 se touto zemí stane Německo, jehož obranné a bezpečnostní složky se plánují na mošnovském letišti představit opravdu ve velkém stylu.


Když všichni běží pryč, vy utíkáte vstříc nebezpečí // Humans of NATO Days

03.03.2024, 09:01

Byl členem posádky amerického strategického bombardéru B-52, když vůbec poprvé přistál v České republice, aby se představil na Dnech NATO v Ostravě & Dnech Vzdušných sil AČR v roce 2010. A pak znovu, a znovu, a znovu. Nyní pomáhá koordinovat účast USA a Kanady na Dnech NATO a zajišťuje, aby posádky z těchto zemí měly při pobytu v Ostravě na akci vše, co potřebují. Co pro něj znamená odvaha a kdo ho inspiruje? Seznamte se s Davidem Webbem, zástupcem Jagello 2000 pro Severní Ameriku.


Když nevzlétnou záchranáři, tak už se letět nedá // Humans of NATO Days

18.02.2024, 08:46

Podplukovník Petr Šafařík je velitelem vrtulníkové letky 24. základny dopravního letectva v pražských Kbelích a zároveň vedoucí display týmu vrtulníku W-3A Sokol. Nalétáno má přes 3600 letových hodin, z toho více než 3200 právě na Sokolu. Na Dnech NATO v Ostravě & Dnech Vzdušných sil AČR je vrtulník W-3A Sokol ukázán v plné obálce obratů a akrobacie v kombinaci se záchranou osob. Jak vypadá Petrův běžný pracovní den a kdy musí překročit své hranice, aby zachránil lidský život?


Překračování hranic nás u létání může stát život // Humans of NATO Days

04.02.2024, 09:02

Je v pořadí pátým českým display pilotem letounu JAS-39 Gripen. V roce 2019 se zúčastnil mise Baltic Air Policing v Estonsku a jeho celkový nálet činí více než 2000 letových hodin, z toho na JAS-39 Gripen nalétal již více než 900 hodin. Jak vypadá jeho pracovní den a co pro něj znamená NATO a odvaha? Nejen na tyto otázky odpověděl kapitán Ondřej Španko, display pilot letounu JAS-39 Gripen a člen 211. taktické letky.


Fotosoutěž ovládl tradiční moment Dnů NATO

01.11.2023, 16:21

Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil AČR pravidelně v rámci slavnostního zahájení zažívají ikonický moment, který s napětím všichni návštěvníci očekávají a který nelze přeslechnout. A právě záběr úvodního výstřelu z tanku T-72 české armády by ohodnocen jako nejlepší ze zaslaných snímků v letošní fotosoutěži akce.


Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil AČR proběhly opět na výbornou

17.09.2023, 18:38

Druhý den 23. ročníku Dnů NATO v Ostravě & 14. ročníku Dnů Vzdušných sil Armády České republiky na Letišti Leoše Janáčka Ostrava navštívilo 85 000 osob. Spolu se sobotou je to celkem 185 000 návštěvníků, kteří v horkém, pozdně letním počasí sledovali ve vzduchu i na zemi špičkové ukázky činnosti a techniky armád, ozbrojených a bezpečnostních sborů a jednotek Integrovaného záchranného systému z celkem devatenácti partnerských zemí. Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil AČR, konané pod záštitou prezidenta České republiky, plně potvrdily svou vedoucí pozici bezpečnostní přehlídky evropských rozměrů.


Sobotní Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil AČR se odehrály opět ve velkém stylu

16.09.2023, 19:27

První den 23. ročníku Dnů NATO v Ostravě & 14. ročníku Dnů Vzdušných sil Armády České republiky proběhl ve znamení tématu modernizace. Již tradičně měli návštěvníci možnost vidět to nejlepší z činnosti a techniky jednotek Integrovaného záchranného systému, bezpečnostních sborů a armády nejen České republiky ale i dalších osmnácti států. V pozdně letním počasí jich na Letiště Leoše Janáčka Ostrava zavítalo přibližně 100 tisíc.


Speciální partner

Partneři

GENERÁLNÍ PARTNER
Lockheed Martin
EXKLUZIVNÍ PARTNER
Škoda Auto
SPECIÁLNÍ PARTNER
PODPORA
OFICIÁLNÍ TECHNICKÁ PODPORA
Audiopro