POTVRZENÁ ÚČAST 2022   

Zprávy

DOPRAVA: Městská policie Ostrava opět pro cyklisty zabezpečí kolárny

28.08.2019, 13:28

V rámci Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR budou opět pro návštěvníky, kteří na akci dorazí na jízdních kolech či koloběžkách, připraveny úschovny. Ty budou tradičně umístěny u všech vchodů do areálu.

Podíl dopravy na akci prostřednictvím kol každoročně stoupá, v rámci předešlého ročníku využilo tento způsob 5 300 osob. Návštěvníci, kteří mají v plánu dorazit na Dny NATO na kole, se však nemusí obávat, že by pro jejich kola již nezbylo místo. Všechny tři úschovny totiž dokážou pojmout až 10 000 kol. Ve dnech pořádání akce budou strážníci v cyklohlídkách též zabezpečovat veřejný pořádek na mezinárodní cyklistické trase č. 5, která vede Poodřím přímo na letiště.


Městská policie Ostrava navíc připravila novinku, která zrychlí a zefektivní celý proces úschovy. Strážníci při ní kromě tradičního nafocení kola cyklistovi vydají 2 štítky se jménem a datem narození, jeden štítek k přilepení na kolo, druhý předložení při vyzvednutí kola z úschovny. 

Čtěte více: Doprava na kole

Stejně jako v minulých letech si cyklista i letos své jízdní kolo nebo koloběžku umístí do připraveného stojanu, uzamkne ho (bude-li mít zámek) a uschová všechny jednoduše demontovatelné části, např. světla či kapsy. Za případnou ztrátu těchto věcí na jízdním kole neručíme. Jízdní kolo si do připraveného stojanu umístí sám cyklista. Strážník cyklistu jen doprovodí na místo a opíše si iniciály na štítky z občanského průkazu. Pokud cyklista ztratí štítek ke kolu, bude muset vyčkat až do vydání posledního kola, následně mu bude zbylé kolo předáno po sepsání předávacího protokolu. Bez občanského průkazu jízdní kola neuschováme. 

Kolárna neslouží k úschově zbraní a zvířat!

Zároveň nabádáme cyklisty k dodržování obecně známých pravidel pro jejich bezpečnost, včetně užívání přileb, u dětí povinných a případných reflexních vest.

Na viděnou
na Dnech NATO v Ostravě
& Dnech Vzdušných sil Armády České republiky!

Generálním partnerem Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR je společnost
AERO Vodochody AEROSPACE a.s.


Partneři

TITULÁRNÍ PODPORA
HLAVNÍ PODPORA
GENERÁLNÍ PARTNER
Saab AG
EXKLUZIVNÍ PARTNER
Škoda Auto
SPECIÁLNÍ PARTNER
PODPORA
HLAVNÍ PRODUKTOVÝ PARTNER
Radegast
OFICIÁLNÍ TECHNICKÁ PODPORA
Audiopro