POTVRZENÁ ÚČAST 2021       2x A-400M (S+D), 1x EC-135 (D), 1x Bell 206 (S)              

Zprávy

DOPRAVA: Na Dny NATO krásnou přírodou Poodří

01.09.2021, 12:41

Návštěvníci mířící na Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil AČR mohou také zavítat do chráněné krajinné oblasti Poodří, která se táhne cestou na letiště Leoše Janáčka v Ostravě mezi obcemi Albrechtičky a Petřvaldík. Díky aplikaci pro chytré telefony se návštěvníci zároveň mohou dozvědět řadu zajímavostí o přírodních krásách kolem sebe. 

CHKO Poodří je oblast charakteristická harmonicky utvářená krajina parkového charakteru s množstvím rozptýlené zeleně. Území zahrnuje přirozeně meandrující tok řeky Odry se soustavami trvalých i periodických tůní, lužní lesy a mokřady mezinárodního významu – zapsány v seznamu Ramsarské konvence, několik rybničních soustav a největší systém aluviálních luk v České republice. V oblasti se nachází ptačí území evropského významu zahrnuté do projektu ICBP. Koryto řeky Odry a jeho slepá ramena v krajině vytvářejí unikátní systém, který pravidelně při jarním tání pohlcuje obrovské množství vody valící se z Oderských vrchů. Proto je Poodří se svými lužními lesy stále původním domovem mnoha druhů vodních ptáků a savců. Spolu s rozmanitostí rostlin, je tak Poodří tak vzácné, že patří k nejvýznamnějším podobným lokalitám v rámci celé Evropy.

TIP: Chráněnná krajinná oblast Poodří na Facebooku

Přírodní prostředí oblasti s bohatstvím vodních ploch, luk a vysokých stromů je vyhledávaným hnízdištěm velkého počtu ptačích druhů, a to jak vodních bahňáků, tak i drobných pěvců. Pestrost zdejších ptačích populací je podmíněna zejména tím, že celé území oblasti leží na jedné z hlavních tažných cest ptáků střední Evropou, která probíhá Moravskou bránou od severu k jihu.


Návštěvu v Poodří Vám může zpříjemnit mobilní průvodce pro chytré telefony a zařízení s operačním systémem Android a veškerý obsah je offline. Průvodce obsahuje informace o zajímavých místech v Poodří, tipy na výlety, mnoho doprovodných obrázků i zábavné kvízy. Samozřejmostí je mapa včetně navigace. Můžete si dokonce poslechnout hlasy zvířat, které na daném území můžete nelézt. Aplikaci stahujte zde.

Mějte však na paměti, že se budete pohybovat mimořádně hodnotným územím. Respektujte prosím zákazy a nařízení platné v chráněných krajinných oblastech. Jedná se především o zákaz vjezdu motorovými vozidly mimo silnice a místní komunikace, zákaz rozdělávání ohňů a zákaz táboření. Zejména upozorňujeme na nutnost dodržování zákazu vjezdu do luk v okolí letiště, především v oblasti Pasečného mostu a Oderské lávky mezi obcemi Studénka a Albrechtičky. Porušování zákazu vjezdu a setrvávání vozidel bude postihováno. Chovejte se k přírodě ohleduplně, prosím.

Klikněte na odkaz pro více informací jak se dostat na Dny NATO pěšky.

Na viděnou
na Dnech NATO v Ostravě
& Dnech Vzdušných sil Armády České republiky!

Generálním partnerem Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR je společnost
Saab AB


Partnerský stát

Partneři

TITULÁRNÍ PODPORA
HLAVNÍ PODPORA
GENERÁLNÍ PARTNER
Saab AG
EXKLUZIVNÍ PARTNER
Škoda Auto
SPECIÁLNÍ PARTNER
PODPORA
HLAVNÍ PARTNER
HLAVNÍ PRODUKTOVÝ PARTNER
Radegast
HLAVNÍ MARKETINGOVÝ PARTNER
Revírní bratrská pojišťovna
OFICIÁLNÍ TECHNICKÁ PODPORA
Audiopro