POTVRZENÁ ÚČAST 2024   

Zprávy

Ostrava a Moravskoslezský kraj se těší na Vaši návštěvu!

10.09.2022, 08:30

Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil AČR se již tradičně konají na Letišti Leoše Janáčka Ostrava, které slouží jako letecká brána do Ostravy, největšího města Moravskoslezského kraje. Jak Letiště Leoše Janáčka Ostrava, tak statutární město Ostrava i Moravskoslezský kraj se na organizaci show dlouhodobě podílejí.

Největším městem Moravskoslezského kraje a zároveň třetím největším městem České republiky je Ostrava. Dnes „zelené“ a čisté město se pyšní dlouholetou průmyslovou historií, jejímž symbolem se stala národní kulturní památka Dolní oblast Vítkovice. Díky několika univerzitám, vyspělému technologickému zázemí, široké nabídce obchodu a služeb i kulturním a sportovním střediskům se Ostrava v současnosti řadí mezi nejmodernější města republiky. Město hostí nejen Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil AČR, ale také další významné události jako jsou například atletický mítink Zlatá tretra nebo hudební festival Colours of Ostrava. Metropole je tak atraktivní nejen pro turisty, investory nebo studenty, ale i pro rodiny jako místo pro spokojený život.

Oficiální průvodce Ostravou

Sám Moravskoslezský kraj se může pyšnit unikátní polohou na hranici tří států téměř v srdci evropského kontinentu. Díky své rozloze a rozmanitosti poskytuje veřejnosti mnoho různých druhů vyžití. Zatímco pohoří Jeseníků a Beskyd nabízí možnost turistických výletů a zimního lyžování, nejrůznější hrady a zámky, z nichž je možné zmínit například hrady Hukvaldy a Štramberk, svým návštěvníkům přibližují historii kraje.

Turistický portál Moravskoslezského kraje

Jako hlavní vstupní brána do Ostravy a celého Moravskoslezského kraje se prezentuje Letiště Leoše Janáčka Ostrava, kde se Dny NATO konají. Letiště se stále rozvíjí, je možné se zde setkat jak s letouny světových, tak domácích leteckých společností, které každý třetí zářijový víkend pravidelně doplní desítky vojenských strojů z řady spojeneckých zemí. Nezapomeňte se tedy dostavit na letiště v Mošnově 17. a 18. září!

Na viděnou
na Dnech NATO v Ostravě
& Dnech Vzdušných sil Armády České republiky!

Generálním partnerem Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR je společnost
Saab AB

Partneři

TITULÁRNÍ PODPORA
HLAVNÍ PODPORA
GENERÁLNÍ PARTNER
Lockheed Martin
HLAVNÍ STRATEGICKÝ PARTNER
ORLEN
EXKLUZIVNÍ PARTNER
Škoda Auto
SPECIÁLNÍ PARTNER
PODPORA
HLAVNÍ PARTNER
HLAVNÍ PRODUKTOVÝ PARTNER
Radegast
HLAVNÍ MARKETINGOVÝ PARTNER
Rheinmetall Defence
OFICIÁLNÍ TECHNICKÁ PODPORA
Audiopro