Dny NATO v Ostravě & Dny vzdušných sil AČR

POTVRZENÁ ÚČAST 2018   6x PC-9M (D) 1x AS365 (S); 1x C-27 (S); 2x L-39 (S)

Pro návštěvníky

Pro partnery

Pro média

Zprávy

Ostrava i Moravskoslezský kraj Vás během Dnů NATO přivítají s otevřenou náručí

11.09.2017, 16:08

Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil AČR se již tradičně konají na Letišti Leoše Janáčka Ostrava, které slouží jako letecká brána do Ostravy, největšího města Moravskoslezského kraje. Jak Letiště Leoše Janáčka Ostrava, tak statutární město Ostrava i Moravskoslezský kraj se na organizaci show dlouhodobě podílejí.

Největším městem Moravskoslezského kraje a zároveň třetím největším městem České republiky je Ostrava. Dnes „zelené“ a čisté město se pyšní dlouholetou průmyslovou historií, jejímž symbolem se stala národní kulturní památka Dolní oblast Vítkovice. Díky několika univerzitám, vyspělému technologickému zázemí, široké nabídce obchodu a služeb i kulturním a sportovním střediskům se Ostrava v současnosti řadí mezi nejmodernější města republiky. Město hostí nejen Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil AČR, ale také další významné události jako jsou například atletický mítink Zlatá tretra nebo hudební festival Colours of Ostrava. Metropole je tak atraktivní nejen pro turisty, investory nebo studenty, ale i pro rodiny jako místo pro spokojený život.

Sám Moravskoslezský kraj se může pyšnit unikátní polohou na hranici tří států téměř v srdci evropského kontinentu. Díky své rozloze a rozmanitosti poskytuje veřejnosti mnoho různých druhů vyžití. Zatímco pohoří Jeseníků a Beskyd nabízí možnost turistických výletů a zimního lyžování, nejrůznější hrady a zámky, z nichž je možné zmínit například hrady Hukvaldy a Štramberk, svým návštěvníkům přibližují historii kraje.

Jako hlavní vstupní brána do Ostravy a celého Moravskoslezského kraje se prezentuje Letiště Leoše Janáčka Ostrava, kde se Dny NATO konají. Letiště se stále rozvíjí, je možné se zde setkat jak s letouny světových, tak domácích leteckých společností, které každý třetí zářijový víkend pravidelně doplní desítky vojenských strojů z řady spojeneckých zemí. Nezapomeňte se tedy dostavit na letiště v Mošnově 16. a 17. září!

Na viděnou
na Dnech NATO v Ostravě
& Dnech Vzdušných sil Armády České republiky!

Generálním partnerem Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR je společnost
AERO Vodochody AEROSPACE a.s.Počet online uživatelů: 51

 


Audiopro

Letiště Ostrava a.s.

CEVRO Institut

Aeromedia

Kagero Publishing