POTVRZENÁ ÚČAST 2020          

Zprávy

ŠKODA AUTO ukáže elektromobil ENYAQ iV

13.09.2020, 13:38

Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil AČR nejsou jen největší bezpečnostní přehlídkou v Evropě. Zároveň pro partnery akce slouží jako vhodná příležitost pro představení novinek z jejich produkce. ŠKODA AUTO, která je již po osmé exkluzivním partnerem akce, tak letos představí první plně elektrický SUV tuzemské značky - ENYAQ iV.

První plně elektrické SUV ŠKODA je základním stavebním kamenem budoucího trvale udržitelného rozvoje mladoboleslavské automobilky. Nabízí dlouhý dojezd, praktickou a bohatou výbavu a řadu verzí pro různé potřeby zákazníků. V České republice bude v prodeji ve čtyřech výkonových variantách, se dvěma kapacitami baterie a dvěma druhy pohonu. Při uvedení na český trh nabídne ENYAQ iV baterie s kapacitou 62 a 82 kWh, které přináší dojezd až 510 kilometrů, pohon zadních nebo všech kol a výkon až 225 kW u ENYAQ iV RS.

Absence rozměrného spalovacího motoru navíc dovolila vytvořit neobyčejný vnitřní prostor jak pro cestující, tak i pro zavazadla. Interiér pak kombinuje atraktivní, a přitom ekologické materiály, jako je potahová látka z vlny a recyklovaných plastů nebo ekologická kůže činěná v extraktu z olivových listů, s nejmodernější výbavou včetně třízónové klimatizace nebo infotainmentu s 13“ displejem. S tím se pojí i head-up displej s rozšířenou realitou, který řidiči zobrazuje navigační pokyny na čelním skle přímo na pozadí reálného světa. K bezpečnosti a pohodlí jízdy ale přispívá i balíček Asistovaná jízda 2.0, který modelu ENYAQ iV umožní například automatickou jízdu v koloně, adaptivní vedení v pruhu nebo rozpoznání dopravních značek. Možnosti se budou dále rozšiřovat prostřednictvím online aktualizací. 

Nepřehlédnutelná maska s LED podsvícením a designem, který se inspiroval v českém křišťálu, je tak jen posledním detailem, který vyjadřuje jedinečné spojení tradičních hodnot značky ŠKODA a filozofie hledící do budoucnosti automobilismu – do budoucnosti, kterou ENYAQ iV bytostně ztělesňuje.

Elektrická mobilita však nekončí výrobou auta na elektrický pohon. Stejně důležitá je i infrastruktura. Proto je ŠKODA AUTO členem nadnárodního konsorcia IONITY, které začalo budovat celoevropskou síť nabíjecích stanic. Ta roste podél všech významných dálničních a silničních tahů v Evropě a umožňuje nabíjení bezkonkurenčním výkonem až 350 kW. ENYAQ iV může využít výkon 100 nebo 125 kW, což stačí k nabití na 80 % kapacity baterie za pouhých 38 minut. Jeho majitelé získají dobíjení na rok zdarma a poté zvýhodněný tarif díky předplacené kartě. 
 

Generálním partnerem Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR je společnost
Saab AB


Partnerský stát

Special Partner Nation

Záštita

Otázky a odpovědi

Partneři

TITULÁRNÍ PODPORA
HLAVNÍ PODPORA
GENERÁLNÍ PARTNER
Saab AG
EXKLUZIVNÍ PARTNER
Škoda Auto
PODPORA
HLAVNÍ PARTNER
HLAVNÍ PRODUKTOVÝ PARTNER
Radegast
HLAVNÍ MARKETINGOVÝ PARTNER
OFICIÁLNÍ TECHNICKÁ PODPORA
Audiopro
HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
Česká televize
MARKETINGOVÝ PARTNER