POTVRZENÁ ÚČAST 2019      Lotyšsko Litva Norsko Rumunsko Slovensko Švýcarsko

Zprávy

Výročí Československa na Dnech NATO připomene i Janáčkova filharmonie Ostrava

03.04.2018, 13:28

Návštěvníci letošních Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR se mohou těšit i na jednu mimořádnou kulturní událost. Velmi originálně a důstojně připomene sté výročí Československa a jeho ozbrojených sil živé kombinované vystoupení Janáčkovy filharmonie Ostrava a Armády České republiky. Jejich společná kompozice Smetanovy Vltavy bude jedinečným zážitkem, který doposud v České republice nebyl k vidění a slyšení.

„Už jako kluk jsem hltal všechny časopisy o letectví a kosmonautice, ale až teprve díky Dnům NATO v Ostravě a Dnům Vzdušných sil AČR jsem měl možnost všechny tyto stroje vidět na vlastní oči a splnit si tento sen z mládí. No a letos se na tuto událost těším dvojnásob, nechci si ani představovat, jakou sílu bude mít spojení ukázek Armády České republiky s Janáčkovou filharmonií. Nechám se překvapit. Ale je mi jasné, že to bude zážitek působivý a dechberoucí,“ uvedl Ivo Vondrák, hejtman Moravskoslezského kraje, který je od loňského ročníku nejvýznamnějším parterem akce a letos podpoří i vystoupení Janáčkovy filharmonie Ostrava přímo na mošnovském letišti.

"Řekl bych, že už při prvních tónech Smetanovy Vltavy se na chvíli zastaví čas. Nejsem odborník na vážnou hudbu, ale jsem si jistý, že jiné dílo, než právě z cyklu Má vlast, by nebylo pro tuto příležitost vhodnější," dodává Vondrák.

Na viděnou
na Dnech NATO v Ostravě
& Dnech Vzdušných sil Armády České republiky!

Generálním partnerem Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR je společnost
AERO Vodochody AEROSPACE a.s.


Partnerský stát

Special Partner Nation

Partneři

TITULÁRNÍ PODPORA

Moravskoslezský kraj

HLAVNÍ PODPORA

GENERÁLNÍ PARTNER AERO Vodochody
EXKLUZIVNÍ PARTNER Škoda Auto
SPECIÁLNÍ PARTNER
PODPORA
HLAVNÍ STRATEGICKÝ PARTNER LOM Praha
HLAVNÍ PARTNER
HLAVNÍ MARKETINGOVÝ PARTNER