POTVRZENÁ ÚČAST 2022                      

Zprávy

Celní správa ukáže zabavený kontraband, výcvik psů i zásah proti pašerákům

12.09.2014, 15:30

Pro návštěvníky Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil si Celní správa České republiky připravila široký seznam výsledků své práce. Celníci ukáží například stroje pro výrobu padělků, výcvik služebních psů pro vyhledávání drog a společně s kolegy ze Slovenska zasáhnou proti pašerákům drog.

„V rámci Dnů NATO nabídnou celníci opravdu hodně. Návštěvníci budou mít příležitost podívat se na zabavené cigarety a alkohol, stroje pro nelegální výrobu nebo padělky zboží,“ slíbil mluvčí Generálního ředitelství cel České republiky Jiří Barták.

Část expozice celní správy bude věnována minulosti - na mošnovském letišti bude možné potkat celníky v historických uniformách a získat tak představu o tom, jak pracovali na počátku minulého století.

Celní správa si rovněž připravila dvě dynamické ukázky. "Jednou z nich bude společný zásah českých a slovenských celníků proti pašerákům, který provedou speciální jednotky obou států - Skupina operativního nasazení z České republiky a slovenská Jednotka služebních zákroků," uvedl Barták. „V rámci druhého představení diváci zjistí, jak je náročné objevit předměty důmyslně ukryté v dopravních prostředcích nebo na tělech pašeráků.“

Další příslušníci Celní správy se představí na ploše D02, tzv. „malé dynamice“, kde ukáží, jak probíhá ve výcvikovém zařízení Světové celní organizace výcvik služebních psů pro vyhledávání drog, tabákových výrobků, lihu, bankovek, exemplářů CITES či zbraní a střeliva.

Navíc letošní Dny NATO připadají i na 21. září, kdy má svátek sv. Matouš, který je patronem celníků nejen v České republice. „Pro návštěvníky budeme mít k tomuto dni připraveny i speciální akce,“ uzavírá Barták.

Na viděnou
na Dnech NATO v Ostravě
& Dnech Vzdušných sil Armády České republiky!

Generálním partnerem Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR je společnost
SAAB Technologies, s.r.o.

Speciální partner

Partneři

TITULÁRNÍ PODPORA
HLAVNÍ PODPORA
GENERÁLNÍ PARTNER
Saab AG
EXKLUZIVNÍ PARTNER
Škoda Auto
SPECIÁLNÍ PARTNER
PODPORA
HLAVNÍ PARTNER
HLAVNÍ PRODUKTOVÝ PARTNER
HLAVNÍ MARKETINGOVÝ PARTNER
OFICIÁLNÍ TECHNICKÁ PODPORA
Audiopro