POTVRZENÁ ÚČAST 2024           

Zprávy

Francouzské Alpha Jety se objeví i na statické ukázce

08.09.2019, 08:24

I dva týdny před akcí se stále rozšiřuje seznam leteckých účastníků letošních Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR. Aktuálně své první představení na statické ukázce oznámila dvojice letounů Alpha Jet E z letecké školy v Cazaux. Letouny tak doplní již potvrzenou účast osmi Alpha Jetů skupiny Patrouille de France.

Francouzské letectvo, jenž si pro tento rok připravilo exkluzivní ukázku akrobatické skupiny Patrouille de France, tak posiluje svoji účast dvojicí cvičných letounů Alpha Jet E z francouzsko-belgické letecké školy „Advanced Jet Training School“ (AJeTS).

„Letouny Alpha Jet díky této účasti zažijí na Dnech NATO hned dvojitou premiéru a divákům se představí jak na statice, tak ve skupinové dynamické ukázce,“ připomíná Zbyněk Pavlačík, předseda Jagello 2000. „Navíc se jedná pravděpodobně o poslední příležitost vidět letadla se označením letecké školy v Cazaux, protože se počítá s jejím uzavřením.“

Letoun Alpha Jet vznikl v 70. letech minulého století za francouzsko-německé spolupráce firem Dassault a Dornier. Jedná se o lehké, cvičné dvoumotorové proudové letadlo. V současnosti je stále využíván francouzským, belgickým nebo kanadským letectvem převážně pro výcvik, ve výzbroji některých afrických či asijských států však plní i podpůrnou bojovou roli.

Na viděnou
na Dnech NATO v Ostravě
& Dnech Vzdušných sil Armády České republiky!

Generálním partnerem Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR je společnost
AERO Vodochody AEROSPACE a.s.

Speciální partner

Partneři

TITULÁRNÍ PODPORA
HLAVNÍ PODPORA
GENERÁLNÍ PARTNER
Lockheed Martin
EXKLUZIVNÍ PARTNER
Škoda Auto
SPECIÁLNÍ PARTNER
PODPORA
HLAVNÍ PARTNER
HLAVNÍ PRODUKTOVÝ PARTNER
Radegast
OFICIÁLNÍ TECHNICKÁ PODPORA
Audiopro