POTVRZENÁ ÚČAST 2022         

Zprávy

Hradní stráž představí svou výstroj i vozový park

23.08.2019, 11:55

Již tradičně zavítají na Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil AČR příslušníci Hradní stráže. Návštěvníci akce se tak mohou těšit na dynamickou ukázku eskorty vozidla s VIP osobou, ale také na statickou prezentaci současné i historické techniky.

I tento rok se na mošnovském letišti představí motocyklová jednotka Hradní stráže, a to v oblíbené dynamické ukázce doprovodu prezidenta ČR a nejvyšších představitelů cizích států při oficiálních návštěvách. Ukázka bude tvořena vystoupením devíti moderních, speciálně upravených motocyklů BMW 1200 RT-P, jež budou doplněny o vozidla Škoda Superb 3. generace a Land Rover Discovery. Zmíněná technika, ale také dříve používané a historické motocykly jako BMW 69 S nebo BMW R 50 budou návštěvníkům k dispozici na statické prezentaci Hradní stráže. Ta navíc bude doplněna o expozici výstroje a výzbroje této samostatné složky ozbrojených sil.

„I když je Hradní stráž veřejností často vnímaná spíše ceremoniálně, tak je důležitou součástí našich ozbrojených sil a zastává velmi významnou funkci,“ zdůrazňuje předseda Jagello 2000 Zbyněk Pavlačík. „Hradní stráž se na podobných akcích představuje poměrně zřídka, jsme tedy rádi, že svým vystoupením pravidelně zpestřuje nabídku ukázek Dnů NATO.“

Hradní stráž oficiálně představuje jednu ze složek Ozbrojených sil České republiky, specifická je však tím, že organizačně spadá přímo pod Vojenskou kancelář prezidenta republiky a není tedy součástí Armády ČR. V tomto elitním útvaru o velikosti brigády působí na 600 příslušníků, kteří kromě obecných požadavků na přijetí osob do ozbrojených sil musí splňovat i některé  speciální, jako je například určitou výška či absenci vousů a tetování.

Na viděnou
na Dnech NATO v Ostravě
& Dnech Vzdušných sil Armády České republiky!

Generálním partnerem Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR je společnost
AERO Vodochody AEROSPACE a.s.


Partneři

TITULÁRNÍ PODPORA
HLAVNÍ PODPORA
GENERÁLNÍ PARTNER
Saab AG
EXKLUZIVNÍ PARTNER
Škoda Auto
SPECIÁLNÍ PARTNER
PODPORA
HLAVNÍ PARTNER

Lockheed Martin

HLAVNÍ PRODUKTOVÝ PARTNER
Radegast
OFICIÁLNÍ TECHNICKÁ PODPORA
Audiopro