POTVRZENÁ ÚČAST 2021             

Zprávy

Na Dny NATO se vrací rakouský PC-7 Turbo Trainer

20.03.2020, 13:09

Návštěvníci letošních Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR se mohou opět těšit na dynamickou ukázku cvičného letounu PC-7 rakouského letectva. To se tak zároveň stává pátým zahraničním účastníkem.

Rakousko od své premiéry v roce 2010 nevynechalo žádný ročník Dnů NATO, a nevynechá ani tentokrát, kdy již potřetí představí cvičné letouny PC-7. Diváci se tak mohou těšit především na působivou akrobacii tohoto stroje.


PC-7 Turbo Trainer

„Díky výborným bilaterálním vztahům s Českou republikou se Rakousko naší akci představuje pravidelně, a jako nečlenský stát NATO tak přispívá k prezentaci partnerství Severoatlantické aliance,“ připomíná Zbyněk Pavlačík, předseda Jagello 2000. „Rakousko vyšle dva letouny, jeden na letovou ukázku a jeden záložní, ten by však mohl být umístěn na statické ukázce. Pokud se tak stane, divákům se tak naskytne příležitost v obou formách porovnat letouny PC-7 a jejich následníky PC-9, jež představí Slovinsko.“

Cvičný letoun PC-7 Turbo Trainer pochází z výroby švýcarské firmy Pilatus Aircraft a v rakouském letectvu slouží k výcviku pilotů od roku 1983. Může být nasazen rovněž jako hlídkový letoun a je možné jej vyzbrojit i kulomety a raketami. Díky tomu plnil také roli lehkého bojového letounu především v afrických a středoamerických protipovstaleckých operacích.

Na viděnou
na Dnech NATO v Ostravě
& Dnech Vzdušných sil Armády České republiky!

Generálním partnerem Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR je společnost
Saab AB


Partnerský stát

Partneři

TITULÁRNÍ PODPORA
HLAVNÍ PODPORA
GENERÁLNÍ PARTNER
Saab AG
EXKLUZIVNÍ PARTNER
Škoda Auto
PODPORA
HLAVNÍ PARTNER
HLAVNÍ PRODUKTOVÝ PARTNER
Radegast
OFICIÁLNÍ TECHNICKÁ PODPORA
Audiopro