POTVRZENÁ ÚČAST 2023                     

Zprávy

Operační vytížení omezuje potvrzenou účast

13.09.2022, 15:48

Zatímco na Letišti Leoše Janáčka Ostrava již dosedají první letošní účastníci Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR, zároveň jiní oznamují, že kvůli operačnímu vytížení svých strojů a posádek nemohou dorazit. Mimo jiné tak návštěvníci akce v areálu neuvidí alianční letoun včasné výstrahy E-3A AWACS.

"Valná většina techniky, jež se představuje na Dnech NATO, je reálně využívána k udržování naší bezpečnosti, a tak se odvoláním již přislíbené účasti kvůli aktuálním operačním povinnostem nelze vyhnout,“ uvádí Zbyněk Pavlačík, předseda Jagello 2000. „Za tyto změny se našim fanouškům a návštěvníkům omlouváme, ale věříme, že akce má stále návštěvníkům co nabídnout.“

Kromě letounu AWACS tak na mošnovské letiště kvůli operačnímu vytížení nedorazí ani dánský transportní letoun C-130J Super Herkules, americký bezpilotní letoun RQ-7 Shadow a vrtulník Black Hawk,vrtulník Sea King a hornoplošník Do-228 německého námořnictva či slovinská letadla PC-9M, která se tak nepředstaví na statické ani dynamické ukázce. Vrtulníku CH-47 Chinook pak v účasti zabránilo uzemnění těchto strojů kvůli technickým potížím.

Celý přehled odvolané techniky najdete zde.

Na viděnou
na Dnech NATO v Ostravě
& Dnech Vzdušných sil Armády České republiky!

Generálním partnerem Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR je společnost
Saab AB

Speciální partner

Záštita

Partneři

TITULÁRNÍ PODPORA
HLAVNÍ PODPORA
GENERÁLNÍ PARTNER
Lockheed Martin
HLAVNÍ STRATEGICKÝ PARTNER
ORLEN
EXKLUZIVNÍ PARTNER
Škoda Auto
SPECIÁLNÍ PARTNER
PODPORA
HLAVNÍ PARTNER
HLAVNÍ PRODUKTOVÝ PARTNER
Radegast
HLAVNÍ MARKETINGOVÝ PARTNER
OFICIÁLNÍ TECHNICKÁ PODPORA
Audiopro