POTVRZENÁ ÚČAST 2021           

Zprávy

Půl roku do letošních Dnů NATO v Ostravě – jaké budou?

02.04.2021, 16:36

Za půl roku již budou letošní Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil AČR minulostí. Vzhledem k současným okolnostem a nejistému vývoji pandemie covidu-19 bychom chtěli zodpovědět množící se dotazy na formát letošní akce. Aktuálně však můžeme pouze načrtnout možnosti, které před námi leží.

Nacházíme se v době dosud největších restrikcí, které mají zvrátit průběh epidemie v České republice. Naplno se rozbíhá též očkování, jež dle zkušeností ze zahraničí výrazně omezuje šíření koronaviru. Do hry však vstupují i nové mutace, a to vše tak znamená velkou nejistotu predikce budoucího vývoje. Nelze se tedy divit, že byly již mnohé letošní evropské letecké akce odloženy či zrušeny. 

Děláme vše pro to, abychom k tomuto kroku nemuseli přistoupit i my, ale jaké jsou před námi další možnosti?

  1. Běžný režim – stejně jako vy, i my bychom si přáli, aby epidemie již brzy odezněla a abychom v areálu akce mohli přivítat každý den 100 tisíc návštěvníků
  2. Akce s návštěvníky dle režimových a hygienických opatření (aktuálně nejpravděpodobnější) – hromadné akce budou povoleny při dodržení určitých podmínek; může mezi ně patřit nutnost negativního testu, potvrzení o očkování, či limit počtu návštěvníků.
  3. Přenášený živý program (krizová varianta) – loni jsme se již přesvědčili, že má smysl model „pro diváky, bez návštěvníků“, kdy v areálu akce probíhá živý program, který je možné sledovat prostřednictvím televizních a internetových přenosů, a tak je toto provedení mezi zvažovanými variantami i pro letošek.
  4. Zrušení ročníku - nelze vyloučit, že nebude možné uspořádat žádnou z předchozích variant, a tak bude nutné přeložit 21. Dny NATO v Ostravě & 12. Dny Vzdušných sil AČR na rok 2022.

"Podíváme-li se na vývoj v předchozích měsících, opravdu nelze nyní říci s jistotou, jaká bude situace za půl roku," doplňuje Zbyněk Pavlačík, předseda Jagello 2000. "Vzhledem k nutným přípravám však budeme muset nejpozději v červnu tyto možnosti podstatně zúžit. V tu dobu již budou též známá pravidla pro pořádání letních hudebních festivalů a dalších podobných akcí, od nichž se budou naše úvahy odvíjet."

Na viděnou
na Dnech NATO v Ostravě
& Dnech Vzdušných sil Armády České republiky!

Generálním partnerem Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR je společnost
Saab AB


Partnerský stát

Partneři

TITULÁRNÍ PODPORA
HLAVNÍ PODPORA
GENERÁLNÍ PARTNER
Saab AG
EXKLUZIVNÍ PARTNER
Škoda Auto
PODPORA
HLAVNÍ PARTNER
HLAVNÍ PRODUKTOVÝ PARTNER
Radegast
OFICIÁLNÍ TECHNICKÁ PODPORA
Audiopro