POTVRZENÁ ÚČAST 2024         

Zprávy

Rakousko premiérově představí PC-7 Turbo Trainer

20.07.2018, 11:36

Premiérovou prezentaci si pro letošní ročník Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR připravilo rovněž rakouské letectvo. Návštěvníci se mohou těšit na statickou ukázku dvojice cvičných letounů Pilatus PC-7 Turbo Trainer. 

Rakousko od své premiéry v roce 2010 nevynechalo žádný ročník Dnů NATO a postupně předvedlo rozsáhlé spektrum schopností svého letectva od bojových strojů přes dopravní až po vrtulníky. Tentokrát se tak tento seznam rozšíří o turbovrtulový letoun Pilatus PC-7 Turbo Trainer, jenž slouží především k základnímu i pokročilému leteckému výcviku.

„Rakousko není státem, který by měl slavit výročí vzniku samostatného Československa, ale o to více jsme rádi, že jsou naše současné vztahy na tak dobré úrovni, že se z něj stal pravidelný účastník Dnů NATO a že se k nám připojí i letos, ačkoli rok 1918 vnímáme značně odlišně,“ vyzdvihuje předseda Jagello 2000 Zbyněk Pavlačík. „Rakousko tímto rozšiřuje svou dosavadní prezentaci cvičných strojů na naší akci - v 2016 již měli návštěvníci možnost zhlédnout na zemi i ve vzduchu proudový letoun Saab 105,” dodává Pavlačík. 

Cvičný letoun PC-7 Turbo Trainer pochází z výroby švýcarské firmy Pilatus Aircraft a v rakouském letectvu slouží k výcviku pilotů od roku 1983. Může být nasazen rovněž jako hlídkový letoun a je možné jej vyzbrojit i kulomety a raketami. Díky tomu plnil také roli lehkého bojového letounu především v afrických a středoamerických protipovstaleckých operacích. Díky výborným letovým schopnostem je v současné době rovněž využíván švýcarským akrobatickým týmem PC-7 Team. 

Na viděnou
na Dnech NATO v Ostravě
& Dnech Vzdušných sil Armády České republiky!

Generálním partnerem Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR je společnost
AERO Vodochody AEROSPACE a.s.

Speciální partner

Partneři

GENERÁLNÍ PARTNER
Lockheed Martin
EXKLUZIVNÍ PARTNER
Škoda Auto
SPECIÁLNÍ PARTNER
PODPORA
HLAVNÍ PARTNER
HLAVNÍ PRODUKTOVÝ PARTNER
Radegast
OFICIÁLNÍ TECHNICKÁ PODPORA
Audiopro