POTVRZENÁ ÚČAST 2023            

Zprávy

Rakousko premiérově představí PC-7 Turbo Trainer

20.07.2018, 11:36

Premiérovou prezentaci si pro letošní ročník Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR připravilo rovněž rakouské letectvo. Návštěvníci se mohou těšit na statickou ukázku dvojice cvičných letounů Pilatus PC-7 Turbo Trainer. 

Rakousko od své premiéry v roce 2010 nevynechalo žádný ročník Dnů NATO a postupně předvedlo rozsáhlé spektrum schopností svého letectva od bojových strojů přes dopravní až po vrtulníky. Tentokrát se tak tento seznam rozšíří o turbovrtulový letoun Pilatus PC-7 Turbo Trainer, jenž slouží především k základnímu i pokročilému leteckému výcviku.

„Rakousko není státem, který by měl slavit výročí vzniku samostatného Československa, ale o to více jsme rádi, že jsou naše současné vztahy na tak dobré úrovni, že se z něj stal pravidelný účastník Dnů NATO a že se k nám připojí i letos, ačkoli rok 1918 vnímáme značně odlišně,“ vyzdvihuje předseda Jagello 2000 Zbyněk Pavlačík. „Rakousko tímto rozšiřuje svou dosavadní prezentaci cvičných strojů na naší akci - v 2016 již měli návštěvníci možnost zhlédnout na zemi i ve vzduchu proudový letoun Saab 105,” dodává Pavlačík. 

Cvičný letoun PC-7 Turbo Trainer pochází z výroby švýcarské firmy Pilatus Aircraft a v rakouském letectvu slouží k výcviku pilotů od roku 1983. Může být nasazen rovněž jako hlídkový letoun a je možné jej vyzbrojit i kulomety a raketami. Díky tomu plnil také roli lehkého bojového letounu především v afrických a středoamerických protipovstaleckých operacích. Díky výborným letovým schopnostem je v současné době rovněž využíván švýcarským akrobatickým týmem PC-7 Team. 

Na viděnou
na Dnech NATO v Ostravě
& Dnech Vzdušných sil Armády České republiky!

Generálním partnerem Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR je společnost
AERO Vodochody AEROSPACE a.s.

Speciální partner

Partneři

HLAVNÍ PODPORA
GENERÁLNÍ PARTNER
Lockheed Martin
SPECIÁLNÍ PARTNER
HLAVNÍ PARTNER
HLAVNÍ PRODUKTOVÝ PARTNER
OFICIÁLNÍ TECHNICKÁ PODPORA
Audiopro