POTVRZENÁ ÚČAST 2020      

Zprávy

Společnost Saab bude generálním partnerem akce v letech 2020-2022

14.02.2020, 14:01

Po třech letech dochází ke změně na pozici generálního partnera Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR. Novou smlouvu dnes podepsali zástupci organizátorů s představiteli švédské firmy Saab.

Spolupráce společnosti Saab a Dnů NATO v Ostravě sahá až do roku 2007, generálním partnerem akce přitom byla společnost Saab již v letech 2010 – 2016. 

„Když se Saab stal poprvé naším partnerem, jednalo se o jednodenní akci konanou ještě v jižní části letiště. Naše dlouhodobá spolupráce přispěla k tomu, abychom se vyvinuli v největší bezpečností show v Evropě. Saab Dnům NATO poskytoval i programovou podporu, a díky jeho přispění se tak na mošnovském letišti opakovaně představovala Švédská historická letka. Věřím, že jeho staronové postavení generálního partnera dá rozvoji akce další impuls,“ uvádí Zbyněk Pavlačík, předseda Jagello 2000, hlavního organizátora akce. „Zároveň bychom chtěli poděkovat společnosti Aero Vodochody, jež byla generálním partnerem v uplynulých třech letech a jež na akci i díky světové veřejné premiéře letounu L-39NG přitáhla pozornost mnoha představitelů zahraničních letectev.“

Společnost Saab patří mezi celosvětově nejvýznamnější dodavatele obranných technologií a v České republice je nejznámější díky stíhacím letounům JAS-39 Gripen, které patří do výzbroje Vzdušných sil AČR a úspěšně pomáhají plnit úkoly českého letectva patnáctým rokem. Do portfolia společnosti však patří i mnohé další špičkové produkty, služby a řešení od vojenských technologií až po civilní bezpečnost. Společnost Saab dodala Armádě ČR například systém protiletadlové obrany RBS 70 i jeho nejnovější generaci RBS 70 NG, nebo například dělostřelecký radiolokátor Arthur. 

Návštěvníci akce se v minulosti mohli setkat i s dalšími letouny z produkce společnosti Saab, především stroji Švédské historické letky – Viggen, Draken, Lansen, Tunnan či letounem Saab 105, a letounem švédského letectva Saab 100 Argus vybaveného systémem včasného varování.  

Na viděnou
na Dnech NATO v Ostravě
& Dnech Vzdušných sil Armády České republiky!

Generálním partnerem Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR je společnost
Saab AB


Partnerský stát

Special Partner Nation

Partneři

TITULÁRNÍ PODPORA
Moravskoslezský kraj
HLAVNÍ PODPORA
GENERÁLNÍ PARTNER
Saab AG
EXKLUZIVNÍ PARTNER
Škoda Auto
SPECIÁLNÍ PARTNER
PODPORA
HLAVNÍ PARTNER
HLAVNÍ PRODUKTOVÝ PARTNER
Radegast
HLAVNÍ MARKETINGOVÝ PARTNER
OFICIÁLNÍ TECHNICKÁ PODPORA
Audiopro