POTVRZENÁ ÚČAST 2024   

Zprávy

Světová premiéra L-39NG na Dnech NATO v Ostravě

12.09.2019, 15:13

Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil AČR zažijí světový veřejný debut nového českého letounu L-39NG od generálního partnera akce, společnosti Aero Vodochody AEROSPACE a.s. 

V předchozích letech se na akci představoval technologický demonstrátor nového stroje, označovaný jako L-39CW, letos se ale poprvé na veřejnosti ukáže finální produkt, a to navíc v atraktivní podobě se zavěšenými zbraňovými systémy. Letoun L-39CW pak bude sloužit jako jeho doprovod pro přílet na mošnovské letiště.

„Letoun L-39NG symbolizuje budoucnost českého leteckého průmyslu a jeho veřejné představení je tak pro Dny NATO velice prestižní záležitostí,“ vyzdvihuje Zbyněk Pavlačík, předseda Jagello 2000.

„Spolupráce českého letectva s domácím leteckým průmyslem je samozřejmostí, a tak mne těší, že právě na Dnech Vzdušných sil AČR budeme moci poprvé vidět letoun L-39NG, který v brzké budoucnosti české vzdušné síly zařadí do své výzbroje,“ uvádí genmjr. Petr Hromek, velitel Vzdušných sil AČR.

Letoun Aero L-39NG vychází z konstrukce původního L-39 Albatros, avšak za použití moderních, kompozitních materiálů. Stejně jako jeho předchůdce i nová generace plní primárně funkci cvičného letounu. Sekundárně lze však L-39NG využít také k plnění bitevních úkolů v konfliktech nižší intenzity. Výzbroj letounu budou moci návštěvníci vidět také na vlastní oči, vystavovaný model bude vybaven neřízenými raketami LAU-32, kulometem DHMP 400 nebo přídavnými nádržemi.

TIP: České letectvo předvede plnou šíři svých schopností

AERO Vodochody AEROSPACE a.s. se zaměřuje na vývoj a výrobu civilních a vojenských letadel a je největším leteckým výrobcem v České republice a jedním z nejstarších leteckých výrobců na světě. V oblasti vlastních letounů je Aero stálým partnerem řady armádních letectev a má silnou pozici na trhu s vojenskými cvičnými a lehkými bitevními letouny. Díky stovkám stále používaných letounů L-39 a zejména díky svému novému letounu L-39NG se Aero profiluje jako lídr na světovém trhu s proudovými cvičnými letadly.

Na viděnou
na Dnech NATO v Ostravě
& Dnech Vzdušných sil Armády České republiky!

Generálním partnerem Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR je společnost
AERO Vodochody AEROSPACE a.s.

Partneři

GENERÁLNÍ PARTNER
Lockheed Martin
EXKLUZIVNÍ PARTNER
Škoda Auto
SPECIÁLNÍ PARTNER
PODPORA
OFICIÁLNÍ TECHNICKÁ PODPORA
Audiopro