POTVRZENÁ ÚČAST 2021      2x A-400M (S+D), 1x EC-135 (D), 1x Bell 206 (S)        

Zprávy

Na Dny NATO se po osmi letech vrací švýcarská Super Puma

28.02.2020, 11:59

Zástupci švýcarského letectva i letos zavítají na Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil AČR. Na mošnovském letišti se představí Super Puma Display Team, který tak nabídne první letošní potvrzenou dynamickou ukázku.

Vrtulník AS332M Super Puma zde již vystoupil při švýcarské premiéře na Dnech NATO v roce 2012. Naposledy se letectvo ze země helvétského kříže na akci představilo v loňském roce, kdy vyslalo svou dosud nejrozsáhlejší účast v podobě letových ukázek F/A-18 Hornet Solo Display a PC-7 Team.


AS332 Super Puma

„Švýcarsko nepatří mezi tradiční účastníky, o to více nás tak potěšilo, že se vůbec poprvé zúčastní akce dva roky po sobě, a to navíc s takovými atraktivními ukázkami. Letos jsou Dny NATO navíc jednou z pouhých dvou zahraničních akcí, kde se tento švýcarský stroj představí,“ uvádí Zbyněk Pavlačík, předseda Jagello 2000. „Zároveň tak budeme moci vidět vystoupení nástupce vrtulníku IAR-330 Puma, jenž se u nás díky rumunskému letectvu představil loni.“

Dvoumotorový vrtulník AS332M Super Puma byl vyvinut společnostmi Aérospatiale a Eurocopter během 70. let minulého století. Tyto stroje vynikají svou univerzálností a ovladatelností a jsou používány pro přepravu osob, materiálu, či pro pátrací a záchranné operace, kvůli kterým jsou vybaveny přístroji pro noční vidění. Při dynamických ukázkách naleznou uplatnění i zásobníky světlic, jež přispívají k efektivnosti představení.

Na viděnou
na Dnech NATO v Ostravě
& Dnech Vzdušných sil Armády České republiky!

Generálním partnerem Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR je společnost
Saab AB


Partnerský stát

Partneři

TITULÁRNÍ PODPORA
HLAVNÍ PODPORA
GENERÁLNÍ PARTNER
Saab AG
EXKLUZIVNÍ PARTNER
Škoda Auto
SPECIÁLNÍ PARTNER
PODPORA
HLAVNÍ PARTNER
HLAVNÍ PRODUKTOVÝ PARTNER
Radegast
HLAVNÍ MARKETINGOVÝ PARTNER
Revírní bratrská pojišťovna
OFICIÁLNÍ TECHNICKÁ PODPORA
Audiopro