POTVRZENÁ ÚČAST 2023                     

Zprávy

Naučte se první pomoc s Českým červeným křížem

07.09.2023, 15:12

Kromě ozbrojených sil a bezpečnostních sborů se Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR účastní i zdravotnické složky a organizace. Jednou z nich je i Oblastní spolek České červeného kříže Ostrava, který si pro návštěvníky přichystal zajímavé aktivity a ukázky.

Na statické ukázce bude k vidění sanitní vůz Mercedes Benz, přívěsný vozík pro mimořádné události a další stroje Českého červeného kříže (ČČK). U jeho stanu se budete moci zeptat členů ČČK na činnost organizace, její spolupráci se zahraničními spolky, darování krve nebo první pomoc. Tu si i spolu s jinými aktivitami budete moci vyzkoušet na vlastní kůži pod dohledem odborníků.

Zváni jste nejen ke stanu Českého červeného kříže, ale také ke kolegům z Polska a Německa, kteří si taktéž připravili zajímavý program. V obou stanech bude přítomen jeden člen ČČK, který Vám bude k dispozici jako tlumočník. Rozhodně se vyplatí navštívit stanoviště i zahraničních spolků červeného kříže, jelikož některé činnosti nejsou provozovány v každé zemi stejně a můžete se tak dozvědět nové a zajímavé informace. Například kolegové z Německa nebo Rakouska zajišťují převozové služby. To znamená, že každá sanitka, která v těchto zemích míří z nemocnice nebo do nemocnice, je sanitkou červeného kříže.

Český červený kříž se mimo jiné zabývá sociální činností, výukou a poskytováním první pomoci, humanitární činností při mimořádných událostech, oceňuje bezpříspěvkové dárce krve, pořádá rekondiční pobyty pro děti i seniory a také vydává knihy a magazíny. Organizace se rovněž snaží upozorňovat na problémy sexuálního násilí, sociální a ekonomické situace lidí v rozvojových zemích a zemích postižených válkou či přírodní katastrofou. V této chvíli působí červený kříž ve více než 190 zemích světa. 

Na viděnou
na Dnech NATO v Ostravě
& Dnech Vzdušných sil Armády České republiky!

Speciální partner

Záštita

Partneři

TITULÁRNÍ PODPORA
HLAVNÍ PODPORA
GENERÁLNÍ PARTNER
Lockheed Martin
HLAVNÍ STRATEGICKÝ PARTNER
ORLEN
EXKLUZIVNÍ PARTNER
Škoda Auto
SPECIÁLNÍ PARTNER
PODPORA
HLAVNÍ PARTNER
HLAVNÍ PRODUKTOVÝ PARTNER
Radegast
HLAVNÍ MARKETINGOVÝ PARTNER
OFICIÁLNÍ TECHNICKÁ PODPORA
Audiopro