POTVRZENÁ ÚČAST 2023                     

Zprávy

Než vyrazíte na Dny NATO

15.09.2023, 12:41

Na základě zkušeností z předchozích ročníků Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil Armády České republiky Vám opět přinášíme souhrn důležitých informací, které byste měli vědět ještě před tím, než vyrazíte do areálu akce.

Od počátku se zaměřujeme na zvyšování bezpečnostního standardu na naší akci, a proto platí v areálu Letiště Leoše Janáčka Ostrava, kde se Dny NATO konají, již řadu let Návštěvní řád. Obdobně je dostupný Kodex akce, u něhož věříme, že skrze několik pravidel přispěje k zajištění našeho primárního cíle, a to dlouhodobé spokojenosti návštěvníků, účastníků a partnerů.

Níže jsou uvedeny důležité informace a doporučení, které byste si měli přečíst před cestou na Dny NATO:

 • Naplánujte si cestu s dostatečným předstihem a časovou rezervou (hrozí tvorba kolon).
 • Zvažte cestování s velkými batohy a jinými objemnými zavazadly.
 • Děti vybavte chrániči sluchu, kartičkou s kontaktními údaji a v případě malých dětí zvažte jejich účast.
 • Vezměte si s sebou základní množství vody a svačinu. V areálu budou stánky s občerstvením, vždy je však dobré mít i nějakou rezervu.
 • Očekáváme hezké počasí, takže doporučujeme si vzít pokrývku hlavy a sluneční brýle. Nicméně počasí může být nevyzpytatelné, tudíž s sebou doporučujeme vzít i pevnou obuv a pláštěnku – do areálu je zakázáno vstupovat s deštníky.
 • Nainstalujte si do svých telefonů aplikaci DNY NATO 2023, která nabízí přehled základních informací, mapku areálu i aktualizovaný program (nebude k dispozici v papírové formě).
 • Jděte si před akcí vybrat peníze nebo můžete použít bankomat České spořitelny v areálu akce. Ačkoliv je to toto rozhodnutí na stánkařích, předpokládáme, že platba kartou spíš nebude možná.
 • Na parkovišti a infostáncích budete moci platit v českých korunách, zlotých a eurech.
 • Nastudujte si plánek přístupových tras do areálu, plánek areálu a rozmístění jednotlivých sektorů (mají různou barvu a čísla) a východů z něj – usnadníte si tak svůj pohyb a orientaci v areálu (vše k dispozici skrze tuto stránku).
 • Dávejte pozor na hlášení v reproduktorech a Rádiu DNY NATO na frekvenci 95,2 FM (můžete poslouchat komentář programu v mobilu), na velkoplošné obrazovce a čtěte naváděcí tabule.
 • Prostory akce budou otevřeny v 8:30.
 • Centrální parkoviště bude otevřeno od 6:00.

      

Upozorňujeme, že již řadu let dle Návštěvního řádu platí zákaz vnášení střelných zbraní všech kategorií (A, B, C, D) dle zákona č. 119/2002 Sb. o střelných zbraních a střelivu, tedy rovněž zbraní plynových, expanzních, airsoftových, mechanických (kuší, luků apod.), bodných, sečných a řezných zbraní (nožů s dlouhou čepelí, mačet, sekyrek apod.) a jiných předmětů, které mohou být použity jako zbraně (např. baseballové pálky, obušky apod.), či maket připomínajících zbraň. Dále platí zákaz vnášení všech předmětů, které budou z naší strany vyhodnoceny jako nebezpečné.

Další zakázané předměty: pyrotechnické předměty, psychotropní látky (drogy, narkotika), laserová ukazovátka, deštníky, létající předměty (balónky, rádiové modely letadel, drony, apod.).

Do areálu je rovněž zakázán vstup s domácími zvířaty, a to zejména psy a kočkami, vyjma psů se zvláštním statusem (policejní psi, vodící psi pro ZTP apod.).

Zakázán je také vstup s koly do areálu akce. K jejich úschově slouží tři kolárny, o nichž naleznete více informací zde.

Obecné informace pro návštěvníky, včetně přehledu dopravy naleznete zde.

Jak ideálně předcházet ztrátě dítěte a postupovat v této situaci:

 • Doporučujeme vám nosit oblečení v jasných barvách, které je v davu snadno rozpoznatelné
 • Před akcí si své děti vyfoťte nebo si dobře zapamatujte, jaké obečení měly na sobě
 • Pokud zjistíte, že sjte ztratili své dítě, tak ztrátu nahlaste v modrém stanu Policie ČR, který bude u vstupu do VIP zóny
 • Poslouchejte také hlášení na letišti, jelikož se může stát, že se dítě samo dostaví ke stanu Policie ČR, která se vás bude následně pokoušet informovat o nalezení dítěte skrze hlášení

Další důležitá upozornění:

 • Nepouštějte děti na akci samotné. Do areálu je zakázán vstup osobám mladším 15 let bez doprovodu dospělé osoby
 • Neoblékejte si komplety ani části historických uniforem. Vstup v nich do areálu je zakázán
 • Ujistěte se, že máte u sebe doklad totožnosti (občanský průkaz, cestovní pas). Můžete být požádáni ze strany bezpečnostních složek či pořadatelů o jeho předložení
 • V areálu jsou instalovány kamery. Svým vstupem do areálu souhlasíte s pořizováním, případně zveřejněním audio a video záznamů své osoby
 • Vstupem do areálu souhlasíte s Návštěvním řádem a Kodexem akce. Jste si zároveň vědomi, že jejich porušení znamená nevpuštění do areálu či vykázání z něj

Nejenom Váš nezapomenutelný zážitek z návštěvy Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR, ale i zdárný a bezpečný průběh akce je pro nás prioritou. Připravili jsme pro Vás exkluzivní program a snažili se zvýšit Váš komfort a bezpečnost. Věříme, že nebudete lhostejní vůči okolí a spolu s námi přispějete k tomu, že budete z areálu odcházet spokojení. Pokud si všimnete něčeho neobvyklého a podezřelého, co by mohlo naší akci narušit, prosím, neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím pořadatelské služby či bezpečnostní agentury. Děkujeme a přejeme Vám příjemně prožité Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil Armády České republiky 2023.

Na viděnou
na Dnech NATO v Ostravě
& Dnech Vzdušných sil Armády České republiky!

Speciální partner

Záštita

Partneři

TITULÁRNÍ PODPORA
HLAVNÍ PODPORA
GENERÁLNÍ PARTNER
Lockheed Martin
HLAVNÍ STRATEGICKÝ PARTNER
ORLEN
EXKLUZIVNÍ PARTNER
Škoda Auto
SPECIÁLNÍ PARTNER
PODPORA
HLAVNÍ PARTNER
HLAVNÍ PRODUKTOVÝ PARTNER
Radegast
HLAVNÍ MARKETINGOVÝ PARTNER
OFICIÁLNÍ TECHNICKÁ PODPORA
Audiopro