POTVRZENÁ ÚČAST 2021       2x A-400M (S+D), 1x EC-135 (D), 1x Bell 206 (S)              

Zprávy

Důležité - než vyrazíte

16.09.2021, 12:02

Na základě zkušeností z předchozích ročníků Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil Armády České republiky Vám opět přinášíme souhrn důležitých informací, které byste měli vědět ještě před tím, než vyrazíte do areálu akce. Letos je díky některým změnám tento přehled ještě důležitější.

Pro začátek je vhodné zrekapitulovat si pokyny spojené s letošním speciálním režimem:

 • Zajistěte si DOPŘEDU vstupenku skrze službu Ticketportal, na místě nebude distribuce vstupenek probíhat
 • Pokud nejste očkováni, je PŘED AKCÍ potřebný test či potvrzení o prodělání nemoci Covid-19. Více o konkrétních podmínkách zde
 • Abyste urychlili své odbavení u vstupu, validujte si předem svou bezinfekčnost - skrze aplikaci Tečka, nebo stránek Ticketportalu
 • Na akci platí standardní nařízení pro zakrývání dýchacích otvorů ve vnitřních i vnějších prostorách - respirátor bude při rozestupu menším než 1,5 metrů povinný. Děti do 15 let mohou mít chirurgickou roušku, do 6 let pak dýchací cesty mít zakryté nemusí.

Dále jsme pro vás připravili i obecně platná doporučení:

 • Naplánujte si cestu s dostatečným předstihem a časovou rezervou (hrozí tvorba kolon).
 • Zvažte cestování s velkými batohy a jinými objemnými zavazadly. Vhodné nejsou ani deštníky.
 • Děti vybavte chrániči sluchu, kartičkou s kontaktními údaji a v případě malých dětí zvažte jejich účast.
 • Vezměte si s sebou základní množství vody a svačinu. V areálu budou stánky s občerstvením, vždy je však dobré mít i nějakou rezervu.
 • Počasí může být nevyzpytatelné a doporučujeme tedy s sebou vzít pevnou obuv do potenciálně podmáčeného terénu a pláštěnku. Doufáme však, že nebude od věci si vzít spíše pokrývku hlavy a sluneční brýle.
 • Nainstalujte si do svých telefonů aplikaci DNY NATO 2021, která nabízí přehled základních informací, mapku areálu i aktualizovaný program (nebude k dispozici v papírové formě).
 • Nastudujte si plánek přístupových tras do areálu, plánek areálu a rozmístění jednotlivých sektorů (mají různou barvu a čísla) a východů z něj – usnadníte si tak svůj pohyb a orientaci v areálu (vše k dispozici skrze tuto stránku)
 • Dávejte pozor na hlášení v reproduktorech a Rádiu DNY NATO (můžete poslouchat komentář programu v mobilu), na velkoplošné obrazovce a čtěte naváděcí tabule.

Od počátku se zaměřujeme na zvyšování bezpečnostního standardu na naší akci, a proto platí v areálu Letiště Leoše Janáčka Ostrava, kde se Dny NATO konají, již řadu let Návštěvní řád. Obdobně je dostupný Kodex akce, u něhož věříme, že skrze několik pravidel přispěje k zajištění našeho primárního cíle, a to dlouhodobé spokojenosti návštěvníků, účastníků a partnerů.

Abyste si užili letošní program, ve vlastním zájmu omezte počet a velikost svých zavazadel, které přinášíte do areálu. Čím méně batohů a objemných zavazadel bude muset být kontrolováno, tím komfortnější a plynulejší bude Váš vstup do areálu. My jsme připravili soubor opatření, které ve spolupráci s Vámi k tomu rovněž mohou přispět:

 • systém validace vstupenek (bezinfekčnosti) předem výrazně urychlí průběh kontroly na vstupu do areálu
 • prostory akce budou otevřeny v 8:30
 • centrální parkoviště bude otevřeno od 6:30

Upozorňujeme, že již řadu let dle Návštěvního řádu platí zákaz vnášení střelných zbraní všech kategorií (A, B, C, D) dle zákona č. 119/2002 Sb. o střelných zbraních a střelivu, tedy rovněž zbraní plynových, expanzních, airsoftových, mechanických (kuší, luků apod.), bodných, sečných a řezných zbraní (nožů s dlouhou čepelí, mačet, sekyrek apod.) a jiných předmětů, které mohou být použity jako zbraně (např. baseballové pálky, obušky apod.), či maket připomínajících zbraň. Dále platí zákaz vnášení všech předmětů, které budou z naší strany vyhodnoceny jako nebezpečné.

Další zakázané předměty: pyrotechnické předměty, psychotropní látky (drogy, narkotika), laserová ukazovátka, létající předměty (balónky, rádiové modely letadel, drony, apod.).

Do areálu je rovněž zakázán vstup s domácími zvířaty, a to zejména psy a kočkami, vyjma psů se zvláštním statusem (policejní psi, vodící psi pro ZTP apod.).

Zakázán je také vstup s koly do areálu akce. K jejich úschově slouží tři kolárny, o nichž naleznete více informací zde.

Obecné informace pro návštěvníky, včetně přehledu dopravy naleznete zde

Další důležitá upozornění:

 • Nepouštějte děti na akci samotné. Do areálu je zakázán vstup osobám mladším 15 let bez doprovodu dospělé osoby.
 • Neoblékejte si komplety ani části historických uniforem. Vstup v nich do areálu je zakázán.
 • Ujistěte se, že máte u sebe doklad totožnosti (občanský průkaz, cestovní pas). Můžete být požádáni ze strany bezpečnostních složek či pořadatelů o jeho předložení.
 • V areálu jsou instalovány kamery. Svým vstupem do areálu souhlasíte s pořizováním, případně zveřejněním audio a video záznamů své osoby.
 • Vstupem do areálu souhlasíte s Návštěvním řádem a Kodexem akce. Jste si zároveň vědomi, že jejich porušení znamená nevpuštění do areálu či vykázání z něj.

Nejenom Váš nezapomenutelný zážitek z návštěvy Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR, ale i zdárný a bezpečný průběh akce je pro nás prioritou. Připravili jsme pro Vás exkluzivní program a snažili se zvýšit Váš komfort a bezpečnost. Věříme, že nebudete lhostejní vůči okolí a spolu s námi přispějete k tomu, že budete z areálu odcházet spokojení. Pokud si všimnete něčeho neobvyklého a podezřelého, co by mohlo naší akci narušit, prosím, neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím pořadatelské služby či bezpečnostní agentury. Děkujeme a přejeme Vám příjemně prožité Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil Armády České republiky 2021.

Na viděnou
na Dnech NATO v Ostravě
& Dnech Vzdušných sil Armády České republiky!

Generálním partnerem Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR je společnost
Saab AB


Partnerský stát

Partneři

TITULÁRNÍ PODPORA
HLAVNÍ PODPORA
GENERÁLNÍ PARTNER
Saab AG
EXKLUZIVNÍ PARTNER
Škoda Auto
SPECIÁLNÍ PARTNER
PODPORA
HLAVNÍ PARTNER
HLAVNÍ PRODUKTOVÝ PARTNER
Radegast
HLAVNÍ MARKETINGOVÝ PARTNER
Revírní bratrská pojišťovna
OFICIÁLNÍ TECHNICKÁ PODPORA
Audiopro