POTVRZENÁ ÚČAST 2022                      

Zprávy

Fotosoutěž ve znamení blesku a ohně

12.11.2021, 08:05

Letošní fotosoutěž Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR zná své vítěze! Porota organizátorů i široká veřejnost po roční pauze, když loni se vzhledem k nepřítomnosti návštěvníků na akci fotosoutěž nepořádala, z 236 zaslaných příspěvků vybraly ty snímky, které dle jejich mínění nejlépe vystihují atmosféru akce. 

Porotce nejvíce zaujala fotografie zachycující letoun F-35 Lightning II italského letectva. Ten se opakoval jakožto největší tahák akce na více snímcích, ten od Juraje Mariana se však mimo jiné vyznačuje jedinečnou perspektivou, která tomuto autorovi přinesla první místo. 

1. místo: Juraj Marian

Snímek letounu F-35 od Pavla Netoličky, tentokrát však se zadním pohledem a zdůrazněním zájmu návštěvníků o tento stroj, se umístil i na třetím místě. Italskou dominanci narušil druhým místem Vojtěch Zemba, na jehož snímku z dynamické ukázky 7. mechanizované brigády porota ocenila spojení pozemního aspektu akce s vlajkami symbolizujícími bezpečnostní partnerství.

2. místo: Vojtěch Zemba
3. místo: Pavel Netolička

O Cenu veřejnosti se pak na Facebooku strhl boj mezi fotografiemi efektních ukázek vrtulníků - belgického A-109 a švýcarské Super Pumy. Těsně zvítězila první jmenovaná od Tomáše Klimeše, který tímto obhájil své vítězství z roku 2019 i 2018.

Cena veřejnosti: Tomáš Klimeš

Gratulujeme všem vítězům. Budeme je kontaktovat e-mailem či telefonicky a mohou se těšit na upomínkové předměty z letošního ročníku Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR.

Prohlédněte si všechny soutěžní fotografie

 

Generálním partnerem Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR je společnost
Saab AB

Speciální partner

Partneři

TITULÁRNÍ PODPORA
HLAVNÍ PODPORA
GENERÁLNÍ PARTNER
Saab AG
EXKLUZIVNÍ PARTNER
Škoda Auto
SPECIÁLNÍ PARTNER
PODPORA
HLAVNÍ PARTNER
HLAVNÍ PRODUKTOVÝ PARTNER
HLAVNÍ MARKETINGOVÝ PARTNER
OFICIÁLNÍ TECHNICKÁ PODPORA
Audiopro