POTVRZENÁ ÚČAST 2024     

Zprávy

Návrat dvou králů: Kardoš a Šonka vystoupí znovu na Dnech NATO!

17.09.2020, 11:48

Oceňovaná dvojice českých pilotů i letos předvede své unikátní vystoupení na Dnech NATO v Ostravě & Dnech Vzdušných sil AČR. Diváci se tak mohou těšit na ukázku prvotřídní pilotáže v podání Iva Kardoše, majora českého letectva na JAS-39 Gripen, a Martina Šonky, leteckého akrobata na speciálu Extra 300. Ukázka se koná díky podpoře společnosti Saab, která je navíc generálním partnerem akce.

Pilot nadzvukového stroje JAS-39 Gripen Ivo Kardoš a vítěz prestižní série Red Bull Air Race Martin Šonka s letounem Extra 300 SR znovu připravují a zkoušejí sestavu, při níž oba stroje létají společně ve vzdálenostech pár metrů. Oba piloti kromě velkého množství jiných ocenění získali během loňského ročníku také Cenu primátora Ostravy za nejlepší letovou ukázku. Kardoš navíc toto ocenění získal již podruhé, když v roce 2018 uspěl se svou sólovou ukázkou pilotáže JAS-39C Gripen.

„Jsme opravu rádi, že se k nám oba tito výborní piloti vrací i pro letošní rok, o to více i kvůli tomu že Ivo Kardoš již není display pilotem a plní tak běžné činnosti v rámci své jednotky. Svou loňskou ukázkou dominovali celému ročníku,“ oceňuje Zbyněk Pavlačík, předseda Jagello 2000.

Jedinečnost ukázky potvrdili také zahraniční komentátoři a fanoušci letectví, kdy jejich vystoupení bylo zařazeno do programu „Socially Distant Airshow“, kterou vysílala LiveAirShowTV. Nešlo však o klasickou airshow, ale o výběr ukázek z dřívějších akcí napříč celým světem. Diváci přenosu ze Dnů NATO 2020 se ale mohou těšit na nové vystoupení, které bude probíhat živě.

Generálním partnerem Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR je společnost
Saab AB

Speciální partner

Partneři

GENERÁLNÍ PARTNER
Lockheed Martin
EXKLUZIVNÍ PARTNER
Škoda Auto
SPECIÁLNÍ PARTNER
PODPORA
OFICIÁLNÍ TECHNICKÁ PODPORA
Audiopro