POTVRZENÁ ÚČAST 2024         

Zprávy

Belgický F-16 Demo Team předvede temného sokola

25.05.2018, 12:45

Svou účast na letošních Dnech NATO v Ostravě & Dnech Vzdušných sil AČR potvrdilo belgické letectvo. Na mošnovské letiště vysílá svůj F-16 Demo Team se speciálně zbarveným strojem v doprovodu transportního letounu C-130 Hercules.

Víceúčelový bojový letoun F-16 z výzbroje belgického letectva byl na statické ukázce v Ostravě k vidění naposledy loni, nyní se však bude jednat o jeho premiérové letové vystoupení, které bude okořeněné jedinečným vzhledem letounu. Jeho motiv je nazván temný sokol (dark falcon) a symbolizuje mezinárodní partnerství belgického letectva. Tato symbolika bude posílena speciální úpravou podle země, ve které bude vystupovat.

BAF/Bart Rosselle
BAF/Bart Rosselle
BAF/Bart Rosselle

„Belgický Demo Team s letounem F-16 se na Dnech NATO měl představit již v roce 2016, kdy byla jeho účast krátce před akcí bohužel odvolána. Jeho letošní premiéra při oslavách 100 výročí vzniku samostatného Československa je však o to symboličtější, protože Belgie byla mezi prvními zeměmi, jež uznaly náš nový stát,“ uvádí Zbyněk Pavlačík, předseda Jagello 2000. „Bude se též jednat už o druhý letoun v F-16, který se nad Mošnovem představí, svůj stroj na letovou ukázku vysílá i Dánsko.“

V kokpitu belgické F-16 bude své umění předvádět kpt. Stefan ‚Vador‘ Darte, který má na tomto typu nalétáno téměř 3 000 hodin.

Z Belgie dorazí rovněž dopravní letoun C-130 Hercules, jenž bude umístěn na statické ukázce.

Na viděnou
na Dnech NATO v Ostravě
& Dnech Vzdušných sil Armády České republiky!

Generálním partnerem Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR je společnost
AERO Vodochody AEROSPACE a.s.

Speciální partner

Partneři

GENERÁLNÍ PARTNER
Lockheed Martin
EXKLUZIVNÍ PARTNER
Škoda Auto
SPECIÁLNÍ PARTNER
PODPORA
HLAVNÍ PARTNER
HLAVNÍ PRODUKTOVÝ PARTNER
Radegast
OFICIÁLNÍ TECHNICKÁ PODPORA
Audiopro