POTVRZENÁ ÚČAST 2020      

Zprávy

Premiérová ukázka vrtulníku AH-64 se neuskuteční

18.09.2015, 23:11

Očekávanou dynamickou ukázku vrtulníku AH-64H Apache americké armády bohužel na Dnech NATO v Ostravě & Dnech Vzdušných sil AČR bohužel návštěvníci akce neuvidí, protože se nepodařilo zařídit potřebné povolení.

"Snažili jsme se využít cvičení Ample Strike, abychom návštěvníkům naší akce mohli nabídnout zajímavou velmi techniku, která se nachází 'nedaleko', pravidla amerických ozbrojených sil tuto účast bohužel neumožnila," uvádí Zbyněk Pavlačík z Jagello 2000. "Sám pilot vrtulníku AH-64 vzkazuje svou omluvu."

Na mošnovské letiště měl dorazit americký vrtulník AH-64  v rámci svého přeletu ze cvičení Ample Strike 2015 v Náměšti nad Oslavou na další cvičení v Polsku. Vzhledem k totmu, že se nejednalo o vrtulník určený pro letecká vystoupení, ale stroj zařazený k bojové jednotce, bylo vyžadováno povolení pro ukázky na veřejné show, které se však i přes veškerou snahu českého zastupitelského úřadu ve Washingtonu nepodařilo opatřit.

Věříme, že i tak mají 15. Dny NATO v Ostravě & 6. Dny Vzdušných sil AČR co nabídnout a že si všichni návštěvníci odnesou velmi silné zážitky.

Na viděnou
na Dnech NATO v Ostravě
& Dnech Vzdušných sil Armády České republiky!

Generálním partnerem Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR je společnost
SAAB Czech s.r.o.


Partnerský stát

Special Partner Nation

Partneři

TITULÁRNÍ PODPORA
Moravskoslezský kraj
HLAVNÍ PODPORA
GENERÁLNÍ PARTNER
Saab AG
EXKLUZIVNÍ PARTNER
Škoda Auto
SPECIÁLNÍ PARTNER
PODPORA
HLAVNÍ PARTNER
HLAVNÍ PRODUKTOVÝ PARTNER
Radegast
HLAVNÍ MARKETINGOVÝ PARTNER
OFICIÁLNÍ TECHNICKÁ PODPORA
Audiopro