POTVRZENÁ ÚČAST 2024           

Zprávy

Švýcarská Super Puma zpátky na Dnech NATO!

02.04.2021, 14:40

Po devíti letech a loňské zrušené účasti se na Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil AČR vrací švýcarský display tým s vrtulníkem Super Puma.

Letectvo země helvétského kříže se na Dnech NATO prezentuje vždy atraktivními letovými ukázkami. Před dvěma lety tak zaujalo především působivým vystoupením akrobatické skupiny PC-7 Team a bojového letounu F/A-18 Hornet. Letos ovšem zopakuje svou premiérovou účast z roku 2012 a představí letové schopnosti vrtulníku AS332 Super Puma.


Super Puma

„V loňském roce muselo Švýcarsko účast tohoto vrtulníku odvolat v důsledku pandemie a nedostatečného nácviku. Těší nás, že své plánované vystoupení pouze o rok odložil a že jej opět uvidíme v poutavé ukázce nad mošnovským letištěm,“ uvádí Zbyněk Pavlačík, předseda Jagello 2000. „Na sociálních sítích se již objevila informace, že se nemusí jednat o jedinou švýcarskou stopu na letošních Dnech NATO. Vrtulník Super Puma je však momentálně jedinou oficiálně potvrzenou ukázkou,“ dodává Pavlačík.

Dvoumotorový vrtulník AS332M Super Puma byl vyvinut společnostmi Aérospatiale a Eurocopter během 70. let minulého století. Tyto stroje vynikají svou univerzálností a ovladatelností a jsou používány pro přepravu osob, materiálu, či pro pátrací a záchranné operace, kvůli kterým jsou vybaveny přístroji pro noční vidění. Při dynamických ukázkách naleznou uplatnění i zásobníky světlic, jež přispívají k efektivnosti představení.

Na viděnou
na Dnech NATO v Ostravě
& Dnech Vzdušných sil Armády České republiky!

Generálním partnerem Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR je společnost
Saab AB

Speciální partner

Partneři

TITULÁRNÍ PODPORA
HLAVNÍ PODPORA
GENERÁLNÍ PARTNER
Lockheed Martin
EXKLUZIVNÍ PARTNER
Škoda Auto
SPECIÁLNÍ PARTNER
PODPORA
HLAVNÍ PARTNER
HLAVNÍ PRODUKTOVÝ PARTNER
Radegast
OFICIÁLNÍ TECHNICKÁ PODPORA
Audiopro