POTVRZENÁ ÚČAST 2024        

Zprávy

Vystoupení slovenského MiG-29 nahradí jeho průlet

04.09.2018, 12:04

Návštěvníci letošních Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR se mohou těšit na mimořádný průlet dvojice slovenských letounů MiG-29. Ten nahradí plánovanou dynamickou ukázku tohoto stroje, jež musela být bohužel odvolána. Změna účasti se týká i maďarského letounu JAS-39 Gripen, který bude prezentován pouze v rámci statické ukázky. Na té pak přibude i stíhací letoun Typhoon britského letectva.

„Slovenský letoun se nepředstavil ani na jiných veřejných akcích v posledních týdnech, včetně Mezinárodních leteckých dnů SIAF na Sliači či letecké přehlídky v polské Radomi. Jsme však rádi, že diváci o účast MiG-29 úplně nepřijdou, neboť si slovenské letectvo jako náhradu připravilo výjimečný průlet dvojice těchto strojů,” vysvětluje předseda Jagello 2000 Zbyněk Pavlačík.

Změny se dotýkají i dalších účastníků. Maďarský stíhací letoun JAS-39 Gripen se namísto dynamického vystoupení představí návštěvníkům v rámci statické prezentace. Naopak britské Královské letectvo rozšířilo účast stíhacího letounu Typhoon, který se kromě dosud potvrzeného leteckého vystoupení objeví nově i na statické ukázce.

 

Na viděnou
na Dnech NATO v Ostravě
& Dnech Vzdušných sil Armády České republiky!

Generálním partnerem Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR je společnost
AERO Vodochody AEROSPACE a.s.

Speciální partner

Partneři

GENERÁLNÍ PARTNER
Lockheed Martin
EXKLUZIVNÍ PARTNER
Škoda Auto
SPECIÁLNÍ PARTNER
PODPORA
OFICIÁLNÍ TECHNICKÁ PODPORA
Audiopro